Facebook: zdjęcia będą większe i szybko się załadują

29-08-2011, 09:49

Użytkownicy Facebooka od dawna chcieli wyświetlania większych zdjęć. Teraz życzenie zostało spełnione, a dodatkowo zdjęcia mają ładować się szybciej i będą prezentowane w nowej przeglądarce.

Facebook jako najpopularniejszy serwis społecznościowy jest także popularnym miejscem do przechowywania zdjęć. Każdego dnia jego użytkownicy przesyłają do serwisu 250 mln fotografii. Wiele osób irytowało to, że zdjęcia te były wyświetlane w stosunkowo małym rozmiarze. 

Facebook - nowa przeglądarka zdjęć
fot. Facebook - Facebook - nowa przeglądarka zdjęć

Justin Shaffer na blogu Facebooka zapowiedział, że zdjęcia wyświetlane na Facebooku będą teraz większe, tzn. podstawa zdjęcia zwiększy się z 720 do 960 pikseli. Fotografie wcześniej przesłane do serwisu również będą wyświetlane w tej większej rozdzielczości. Shaffer obiecuje też, że zdjęcia będą się ładować dwa razy szybciej.

>>> Czytaj: Czy telefon PalPhone na Facebooku jest bezpieczny?

Ponadto zmianie ulegnie przeglądarka zdjęć. Tło zdjęcia będzie białe, co ma ułatwić skupienie się na nim. Interfejs można uznać za bardziej przejrzysty (zob. obrazek obok). Te wszystkie nowości mają być dostępne na kontach wszystkich użytkowników w ciągu następnych kilku dni.  

Choć dzielenie się zdjęciami na Facebooku jest bardzo popularne, serwis jak dotąd nie śpieszył się z wprowadzaniem zmian. W październiku zapowiedziano możliwość wgrywania zdjęć w dużej rozdzielczości i wprowadzono przeglądarkę zdjęć, ale wielu użytkownikom te funkcje udostępniono dopiero w lutym.

Możliwe, że zmiany dotyczące fotografii są reakcją na konkurencję. W Google+ maksymalny rozmiar boku zdjęcia wynosi 2048 pikseli. Facebook jeszcze nie dogania w tym zakresie usługi Google'a, ale najwyraźniej nie chce pozostać daleko w tyle.

>>> Czytaj: Przycisk +1 już na ponad milionie witryn (wideo)


Źródło: Facebook blog
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031