Facebook: Użytkownicy uwiedzeni przez "gorące kobiety"

18-06-2010, 14:00

Użytkownicy Facebooka po raz kolejny padli ofiarą ataku typu clickjacking – robaka, który wykorzystuje ukryty przycisk „Like” (Lubię to). Gdziekolwiek nie klikniesz, oznacza, że lubisz.

Za sprawą ataku clickjacking (nazwanego przez Sophos likejacking) wiele profili użytkowników sieci Facebook zostało zaktualizowanych o wiadomość mówiącą, że użytkownik lubi stronę zatytułowaną:

: |: | 101 Hottest Women in the World: D: |: | (101 najgorętszych kobiet na świecie)

>> Czytaj też: Clickjacking: opracowano nową metodę ataku

Sonda
Padłeś ofiarą przestępstwa typu clickjacking?
  • Tak
  • Nie
  • Nie korzystam z portali społecznościowych
wyniki  komentarze

Kliknięcie w dowolnym miejscu na zainfekowanej witrynie - jeśli jesteś zalogowany na Facebooku – automatycznie, bez Twojej zgody, aktualizuje profil o informację, że lubisz tę witrynę. Prawdopodobnie nawet tego nie dostrzeżesz, szczególnie gdy po chwili przeglądarka przekieruje Cię do zdjęć znanych atrakcyjnych kobiet na stronie internetowej magazynu dla mężczyzn Maxim.

Ukrywając niewidzialny przycisk pod kursorem myszy, cyberprzestępcy są w stanie uchwycić kliknięcie w dowolnym miejscu na stronie internetowej. Wymuszone w ten sposób wciśnięcie klawisza myszy potajemnie "klika" na przycisk, który przekazuje Facebookowi informację.

Tego typu robaki są tworzone dla pieniędzy. W trakcie przeglądania witryny pojawiają się ankiety z prośbą o podanie informacji osobistych oraz pomoc w generowaniu dochodów dla tych, którzy stoją za oszustwem.

>> Czytaj też: Tysiące ofiar "najseksowniejszego wideo w historii"

W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami ataków clickjacking na Facebooku wykorzystujących dowcipy, a nawet ciekawe sposoby na zjedzenie banana. Eksperci z Sophos radzą, aby sprawdzić swoją ostatnią aktywność i usunąć wszelkie wpisy nawiązujące do wspomnianej wyżej strony.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag Sophostag kobietytag Facebooktag clickjacking
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930