Facebook udostępni Twój numer telefonu - jeśli się zgodzisz

02-03-2011, 14:06

Mark Zuckerberg po raz kolejny przesuwa granicę prywatności obowiązującą w sieci. Na pierwsze protesty użytkowników prawdopodobnie nie trzeba będzie długo czekać.

Jak wspominaliśmy niedawno w Dzienniku Internautów, Facebook ostatnio przygotował stronę, która ma w łatwy sposób wyjaśniać politykę prywatności serwisu. Wygląda na to, że już wkrótce będzie ona częściowo nieaktualna.

>> Czytaj także: Google powoli wprowadza HTTPS do YouTube

Sonda
Dbasz o swoją prywatność na Facebooku?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Władze Facebooka wystosowały do amerykańskiego kongresu list, w którym informują o planach przekazywania zewnętrznym deweloperom numerów telefonów oraz adresów użytkowników, którzy wyrażą na to zgodę.

Po licznych problemach w przeszłości Facebook jest bardzo wyczulony na politykę prywatności i jeszcze raz trzeba podkreślić, że użytkownicy muszą zgodzić się na przekazanie tego typu informacji. Nie powstrzymuje to jednak licznych obserwatorów przed krytyką społecznościowego giganta, któremu już nie raz zarzucano handlowanie prywatnością użytkowników.

Ostrzeżenie o udostępnianiu danych
fot. - Ostrzeżenie o udostępnianiu danych
Jak uchronić się przed udostępnieniem naszego numeru telefonu? Oprócz dokładnego czytania pojawiających się na naszym ekranie komunikatów, można po prostu... skasować go z profilu. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, więc pozostaje jeszcze mozolna zmiana ustawień prywatności w Facebooku.

Należy w tym celu przejść w pole Konto, następnie Ustawienia prywatności, gdzie na dole strony znajdziemy link Edytuj ustawienia. Później w sekcji Aplikacje, z których korzystasz wybieramy Edytuj ustawienia. Tam niestety już przy każdej aplikacji z osobna musimy sprawdzać, czy wymaga naszych danych teleadresowych i jeśli tak jest - usuwać ją.

>> Czytaj także: Cześć, mam na imię Facebook...


Źródło: Business Insider
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930