Facebook nie chce byś go unikał z powodu byłej (byłego). Będzie narzędzie dla zrywających

20-11-2015, 08:51

Zerwania się zdarzają, ale Facebook nie chce by to wpłynęło na Twój związek z nim. Dlatego serwis wprowadza narzędzia ograniczające widoczność treści od byłej czy byłego, bez konieczności usuwania jej lub jego ze znajomych.

Trwająca od dawna popularność Facebooka sprawiła, że jak żaden inny serwis musi się on dostosować do różnych sytuacji życiowych, takich jak śmierć lub posiadanie nietypowej płci. Teraz Facebook znów chce się dostosować i wprowadza narzędzie stworzone z myślą o osobach zrywających swój związek. 

Facebook zaproponuje pewne udogodnienia osobom zmieniającym status związku na Facebooku. Będzie można ograniczyć widoczność treści związanych z byłym partnerem (partnerką) bez potrzeby usuwania go ze znajomych (no wiecie... głupio tak usuwać, ktoś by jeszcze pomyślał, że to ze złości).

Jego lub jej posty nie będą się wyświetlać, a nazwisko nie będzie sugerowane w czasie wysyłania wiadomości lub tagowania zdjęć. 

Facebook

Co więcej, można ograniczyć liczbę zdjęć, i wpisów wyświetlanych byłemu partnerowi lub byłej partnerce. Można też ustawić widoczność wcześniej publikowanych postów i "odtagować" się z postów z tą osobą. 

Facebook - zrywanie

Te narzędzia do zrywania będą testowane w USA, najpierw w ramach usługi mobilnej. Później firma podejmie decyzję o jej dalszym udostępnianiu. Narzędzia dla zrywających będą opcjonalne, dostępne przez centrum pomocy. Facebook mówi, że jego celem jest udzielenie pomocy w trudnych momentach życia. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy - Facebook nie chce, byś go unikał/unikała z powodu byłej partnerki lub partnera.


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930