Facebook grozi pozwem za handel przyjaciółmi

20-11-2009, 18:37

Kupowanie przyjaciół i osób śledzących profil stoi w sprzeczności z regulaminem Facebooka. Dlatego też serwis grozi pozwem firmie, która nimi handluje.

Na serwisach społecznościowych da się zarabiać, co jednak próbują udowodnić niekoniecznie ci, którzy są ich właścicielami. Firma USocial chce na gotówkę przekuć pragnienie wielu osób do posiadania wysokiej liczby przyjaciół. To bowiem, w przeważającej mierze, jest wyznacznikiem statusu społecznego w wirtualnym świecie - im więcej znajomych, tym większa popularność.

Wiele osób kieruje swe kroki do internetu, by tam szukać tego, czego brakuje im w codziennym, rzeczywistym życiu. USocial oferuje internautom dokładnie to, czego szukają - przyjaciół, a także osoby, które śledzą profil. Oczywiście za pieniądze. Facebook, największy gracz na rynku serwisów społecznościowych, uważa, że działania te naruszają jego politykę względem użytkowników - podaje serwis BBC News.

Firma wysłała do USocial pismo, w którym zażądała zaprzestania sprzedawania znajomych i osób śledzących, grożąc podjęciem kroków prawnych. Facebook zarzuca firmie wykorzystywanie metod nieuczciwego marketingu do zdobywania loginów osób posiadających konta w serwisie i rozsyłanie spamu.

USocial przystał na warunki Facebooka, nie zgodził się jednak całkowicie zrezygnować ze świadczenia tego rodzaju usług. Zobowiązał się do skasowania wszelkich informacji o loginach użytkowników, które zdobył bez ich zgody. Mimo to odparł zarzuty serwisu, twierdząc, że nie wysyłał spamu ani nie używał specjalnych narzędzi internetowych do zbierania danych o internautach.

Na stronie firmy USocial umieszczona zostanie dodatkowo informacja, że nie jest ona w jakikolwiek sposób powiązana z Facebookiem.


Źródło: BBC News
Tematy pokrewne:  

tag serwisy społecznościowetag Facebook
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31