Facebook chce transakcji niezależnych od platformy

28-02-2012, 13:12

Płatności związane z usługami Facebooka mają pojawiać się w bilingu operatora, a nie być zależne od wykorzystywanej aktualnie platformy mobilnej - poinformował społecznościowy gigant podczas prezentacji na targach Mobile World Congress.

Konferencję Facebooka można podsumować zwrotem "Open Graph ma być wszędzie" - poinformował serwis TheNextWeb, który przyglądał się konferencji społecznościowego giganta na barcelońskich targach MWC.

Czytaj także: Facebook przynosi miliardy europejskiej gospodarce

W przyszłości Facebook chce współpracować z licznymi operatorami przy tworzeniu nowego systemu płatności. Byłby on niezależny od aktualnie wykorzystywanej platformy mobilnej, co z pewnością jest rozwiązaniem niezwykle atrakcyjnym dla producentów przenośnych narzędzi. 

Opłaty za subskrypcje czy dodatkowe funkcje w aplikacjach miałyby zostawać odnotowywane w bilingach trafiających do użytkowników od operatorów, a nie - jak to jest obecnie - leżeć w gestii twórców platformy mobilnej. Znacznie uprościć miałoby to również sam proces płatności, który składałby się tylko z trzech kroków.

Jak informował niedawno Facebook, z mobilnej aplikacji witryny korzysta ponad 60 milionów użytkowników w ramach "ponad 475 operatorów". Niedawno brytyjski The Sunday Times poinformował, że deweloperzy społecznościowej witryny mogą czytać SMS-y użytkowników narzędzia, gdyż zezwalają na to uprawnienia mobilnej wersji programu dla Androida. Facebook nazwał takie zarzuty "niedorzecznymi".

Czytaj także: Brytyjski student w więzieniu za włamanie do Facebooka


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930