F-Secure po raz piąty z nagrodą "Best Protection" AV-TEST

01-02-2017, 15:51

Firma F-Secure, specjalizująca się w rozwiązaniach cyberbezpieczeństwa, otrzymała nagrodę „Best Protection” przyznawaną przez niezależny instytut AV-TEST za rok 2016.

Nagroda została przyznana produktowi Client Security za skuteczną ochronę komputerów stacjonarnych i laptopów przed złośliwym oprogramowaniem oraz najnowszymi cyberzagrożeniami.

Na końcowy rezultat danego rozwiązania składa się suma comiesięcznych wyników z całego roku. Instytut AV-TEST to wiodące, niezależne źródło informacji na temat rozwiązań bezpieczeństwa IT. Produkty w tej kategorii są sprawdzane pod kątem powszechnych zagrożeń i infekcji złośliwym oprogramowaniem spowodowanych atakami dnia zerowego przeprowadzanymi z poziomu złośliwych stron internetowych oraz maili.

Czasami w bezpieczeństwie firmy zawodzi czynnik ludzki, dlatego ochrona urządzeń końcowych jest szczególnie istotna. Podejrzany załącznik znajdujący się w korespondencji mailowej czy niebezpieczna strona internetowa mogą stanowić poważne zagrożenia dla firmowej sieci.

 

 

Nowa wersja Business Suite

Client Security to część pakietu Business Suite, który został zaprojektowany z myślą o środowiskach fizycznych i wirtualnych z możliwością centralnego zarządzania i zabezpieczenia całej infrastruktury — od bram sieciowych, po stanowiska robocze oparte na systemach Windows, Linux i Mac.

Nowa wersja oprogramowania oferuje lepszą skalowalność – zapewnia wsparcie dla bazy MySQL oraz obejmuje dodatek w postaci F-Secure Proxy. Dzięki niemu możliwe jest zmniejszenie ruchu sieciowego, ponieważ dystrybuuje sygnatury oraz aktualizacje oprogramowania firm trzecich do dedykowanych serwerów proxy. Pośród usprawnień znalazła się również poprawiona wersja konsoli do zdalnej aktualizacji oraz zarządzania infrastrukturą.

Dodatkowe elementy pakietu Business Suite to: Botnet Blocker, który zapobiega atakom wykorzystującym botnety oraz ransomware; Software Updater automatycznie wdrażający poprawki dla ponad 2500 aplikacji czy Virtual Security – dedykowany wirtualny serwer skanowania i oceny reputacji, który odciąża procesor i optymalizuje wydajność oraz bezpieczeństwo systemu.


Źródło: Materiał nadesłany do redakcji. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
To warto przeczytać


fot. Geraltfot. Sarota PRfot. Geraltfot. Etereuti

Komentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.