ESET kupuje producenta rozwiązań szyfrujących DESlock+

23-09-2015, 18:48

Firma ESET, producent rozwiązań zabezpieczających dla firm i użytkowników indywidualnych, poinformowała dzisiaj o nabyciu firmy DESlock+, znanej ze swoich aplikacji szyfrujących.

ESET planuje zintegrować program szyfrujący wspomnianego producenta ze swoimi rozwiązaniami. Przez ostatnie dwa lata rozwiązania DESlock+ były udostępniane w ramach programu współpracy technologicznej ESET Technology Alliance.

Ochrona danych i prywatności użytkowników są traktowane ostatnio coraz poważniej zarówno przez firmy, jak i użytkowników indywidualnych. Nawet Unia Europejska wprowadza regulacje, których celem jest zobowiązanie firm i instytucji do stosowania odpowiednich środków zabezpieczających, w tym programów szyfrujących, do ochrony danych swoich klientów.

– Z badań zrealizowanych przez ESET wśród przedstawicieli firm wynika, że dwa na trzy badane przedsiębiorstwa dostrzegają konieczność rozszerzenia dotychczasowej ochrony infrastruktury IT o szyfrowanie danych - mówi Ignacio Sbampato, Chief Sales and Marketing Officer w firmie ESET. 

Przejęta przez ESET firma DESlock+ ma swoją siedzibę w Taunton, w Wielkiej Brytanii i specjalizuje się w rozwiązaniach szyfrujących. DESlock+ była pierwszym partnerem programu technologicznego ESET Technology Alliance, który powstał z inicjatywy firmy ESET w grudniu 2013 roku. 

Rozwiązania do szyfrowania danych DESlock+ służą do zabezpieczania stacji roboczych firm i użytkowników indywidualnych, pracujących w oparciu o system Windows. Program korzysta ze algorytmów szyfrujących AES, Triple DES oraz Blowfish. DESlock+ i daje możliwość integracji z programem MS Outlook. Rozwiązaniami DESlock+ można zarządzać przez przeglądarkę, dzięki dedykowanej konsoli administracyjnej.***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag przejęciatag ESETtag DESlock+tag aplikacje szyfrujące
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Serwisy specjalne: