ERP w biznesie to już nie przywilej, lecz codzienność

06-03-2018, 17:19

Systemy ERP jeszcze do niedawna zarezerwowane były dla międzynarodowych korporacji i dużych firm. W dobie złożonych procesów zarządzania biznesem stają się istotnym narzędziem także dla średniej wielkości przedsiębiorstw.

Systemy ERP usprawniają funkcjonowanie firmy niemal w każdym obszarze, łącząc wszystkie działy w sieć informacji. 55% respondentów ankiety przeprowadzonej przez magazyn Control Engineering Polska we wrześniu 2017 roku przyznało, że systemy ERP są stosowane w ich przedsiębiorstwach. Natomiast co dziesiąty ankietowany zapowiedział, że w najbliższym czasie w jego firmie jest planowane wdrożenie ERP. W dobie przemysłu 4.0 stają się one podstawowym rozwiązaniem dla biznesu. Zgodnie z danymi Panorama Consulting Solutions, już w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy funkcjonowania programu w firmie osiągane jest nawet 60% planowanych i spodziewanych korzyści.

System pracuje na wszystkich wspólnych danych przedsiębiorstwa, dzięki czemu zarządzający mają stały wgląd do bieżących danych dowolnego działu czy procesu. Innymi plusami, wskazywanymi w ankiecie magazynu Control Engineering Polska przez 70% użytkowników tych systemów, są automatyzacja i ujednolicenie. Ważną korzyścią są aktualny dostęp do informacji oraz poprawa procesów produkcyjnych, jak również czas podejmowania decyzji. Osoby posiadające stały dostęp do informacji i danych mogą znacznie szybciej podjąć decyzje zarządcze, a to wpływa na przyśpieszenie procesów. Plusem jest także efektywniejsza obsługa klientów, przede wszystkim szybsza reakcja na ich potrzeby oraz poprawa dystrybucji i sprzedaży. Systemy ERP zabezpieczają także cenne dane firmy.

Autorzy: Karol Dworzecki, Filip Stokłosa, firma Tres


Tematy pokrewne:  

tag systemy IT dla firmtag ERP
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930