Ericsson przejmuję Telcordię

15-06-2011, 19:24

Transakcja warta jest 1,15 mld dolarów. Cały proces ma się zakończyć w czwartym kwartale br. Przejęcie będzie przedmiotem postępowań regulacyjnych na odpowiednich rynkach.

Szwedzka firma Ericsson poinformowała o zawarciu umowy kupna 100 procent udziałów Telcordii od Providence Equity Partners, LLC oraz Warburg Pincus. Cena została ustalona na poziomie 1,15 mld dolarów. Ericsson oczekuje, że przejęcie zakończy się w czwartym kwartale br., a jego pełne efekty widoczne będą od pierwszych trzech miesięcy kolejnego roku.

>> Czytaj także: Ericsson: Tysiąckrotnie wzrośnie ruch w sieciach komórkowych

Telcordia jest jednym z liderów w rozwoju oprogramowania i usług w zakresie komunikacji mobilnej, szerokopasmowej oraz dla przedsiębiorstw. Z kolei sam Ericsson jest globalnym dostawcą technologii i usług telekomunikacyjnych. Hans Vestberg, dyrektor generalny szwedzkiej firmy, powiedział, że z czasem rosnąć będzie znaczenie systemów wsparcia dla biznesu, co wiązać się ma ze wzrastającą liczbą urządzeń podłączonych do sieci. Oprócz tego coraz więcej usług świadczonych jest mobilnie, nie można obok tego trendu przejść obojętnie.

Ericsson podkreśla, że Telcordia posiada silną pozycję na rynkach Ameryki Północnej, a także dobre portfolio klientów. To, a także personel doskonale uzupełnią ofertę Ericssona. Vestberg dodał, że największym wyzwaniem, z jakim obecnie mierzyć się muszą dostawcy usług telekomunikacyjnych, jest szybki wzrost liczby użytkowników mobilnego internetu, podłączonych do sieci urządzeń (także takich, jak telewizory czy lodówki). Użytkownicy domagają się przy tym ciągłej poprawy jakości świadczonych usług.

Przejmowana firma ma siedzibę w mieście Piscataway, w stanie New Jersey. Zatrudnia 2600 osób, a jej zeszłoroczne przychody wyniosły 739 mln dolarów.


Źródło: Ericsson
Tematy pokrewne:  

tag usługi mobilnetag Telcordiatag przejęciatag Ericsson
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031