EMPiK wchodzi w cyfrową muzykę

25-02-2011, 06:54

Przejęcie lidera polskiego rynku kosztowało spółkę 7,6 mln złotych. Grupa EMF liczy, że dzięki tej transakcji umocni swoją pozycję na rynku cyfrowego kontentu.

Grupa Empik Media & Fashion S.A. (EMF) poinformowała wczoraj o nabyciu za kwotę 7,6 mln złotych pakietu kontrolnego 61,49 proc. akcji spółki e-Muzyka S.A., lidera polskiego rynku muzyki cyfrowej. Umowa zawarta między EMF a prezesem Robertem "Grażdanem" Knaziem gwarantuje temu drugiemu zachowanie stanowiska. Ponadto EMF ma prawo wykupu dalszych 14,63 proc. akcji należących do Knazia.

W komunikacie prasowym podkreślono, że akwizycja ta jest realizacją strategii rozwoju kanału sprzedaży internetowej Grupy. EMF ma ambicję przedstawienia polskim konsumentom szerokiej oferty kontentu cyfrowego związanego z kulturą i rozrywką. W tym też celu w kwietniu zeszłego roku Empik objął 51 proc. udziałów w firmie Virtualo, specjalizującej się w sprzedaży książek elektronicznych.

>> Czytaj więcej: Ebooki: Empik i Virtualo rozruszają rynek?

Sonda
Kupujesz cyfrową muzykę?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Spółka liczy, że dzięki przejęciu e-Muzyki umocni swoją pozycję na rynku rozrywki cyfrowej. Rozpoznawalność marki Empiku oraz jego potencjału sprzedażowego powinno pozytywnie wpłynąć na sprzedaż muzyki cyfrowej, a także na pozyskanie nowych kanałów jej dystrybucji. Empik zapewnia, że e-Muzyka dalej skupiać się będzie na pozyskiwaniu nowych partnerów biznesowych (jednym z nich jest Polkomtel, korzystający z jej zasobów na potrzeby Muzodajni), przede wszystkim operatorów telefonii komórkowej, telewizji kablowych i dystrybutorów detalicznych.

- Pozyskanie EMF jako inwestora strategicznego stanowi kolejny kluczowy etap w rozwoju e-Muzyki i otwiera przed nami wiele możliwości. Połączenie know-how i technologii, jakimi dysponuje e-Muzyka, z doświadczeniem, pozycją i potencjałem inwestycyjnym EM&F, daje nam możliwość wykorzystania kluczowych synergii i znaczącego zwiększenia przewagi konkurencyjnej - powiedział Knaź.

Głównym celem w ramach realizacji strategii dalej wydaje się jednak przejęcie Merlina. Podjęta próba została storpedowana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który stwierdził, że w wyniku przejęcia doszłoby do ograniczenia konkurencji na krajowych rynkach detalicznej sprzedaży internetowej książek niespecjalistycznych oraz płyt z muzyką. Spółka zapowiedziała jednak odwołanie od tej decyzji.

>> Czytaj więcej: Empik będzie walczył o Merlina - odwoła się od decyzji UOKiK zakazującej przejęcie


Źródło: Grupa EMF, Dziennik Internautów
Tematy pokrewne:  

tag przejęciatag muzykatag EMPiKtag e-Muzyka
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930