Empik rozpoczyna Grę–Online

13-05-2011, 07:21

Empik Media & Fashion kupił pakiet kontrolny 51% akcji Gry-Online S.A., serwisu o grach komputerowych i konsolowych.

Nieudane przejęcie Merlin.pl nie pozbawiło Empika rozmachu w nabywaniu innych podmiotów. Na początku roku kupił część e-Muzyka S.A., a później ponad połowę akcji Virtualo, sklepu z e-bookami i audiobookami. Kolejnym krokiem jest rynek gier wideo.

Sonda
Kto bardziej zyska na transakcji Empik - GOL?
  • Empik
  • Gry-Online
  • Obie firmy
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Serwis Gry-Online.pl (GOL) znany jest szczególnie z obszernych recenzji gier, zarówno tych na PC, jak i konsole. Platforma istnieje na rynku od ponad 10 lat i cieszy się popularnością ok. 3 mln unikalnych użytkowników miesięcznie.

>> Czytaj też: EMPiK wchodzi w cyfrową muzykę

Gry-Online odwiedza ponad 3 mln unikalnych użytkowników
fot. PK - Gry-Online odwiedza ponad 3 mln unikalnych użytkowników
„Aktualnie naszym głównym celem pozostaje przygotowanie całkowicie nowej wersji portalu gry-online.pl. W tym roku świętujemy dziesięciolecie powstania Serwisu Informacyjnego – przez dekadę udało nam się wypracować pozycję lidera wśród stron poświęconym elektronicznej rozrywce oraz zgromadzić wspaniałą społeczność skupioną m.in. wokół naszego forum dyskusyjnego. Na pewno będziemy pielęgnować i rozwijać wszystko, co udało nam się do tej pory osiągnąć, a ze wsparciem EMF będzie to jeszcze łatwiejsze” - czytamy w oficjalnej informacji Gry-Online nt. transakcji.

Dla GOL-a transakcja ma być możliwością stworzenia nowych kanałów dystrybucji, niewykluczone też, że gry oferowane obecnie w sklepie Gry-Online będą dostępne w Empiku. Ponadto GOL ma opierać się na doświadczeniu Empiku w e-commerce, a Empik na wiedzy serwisu o grach wideo.

Wartość transakcji Empik Media & Fashion i Gry-Online S.A. nie została ujawniona.


Źródło: gry-online.pl
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930