Elektryczne ogrzewanie podłogowe - zalety, wady i podstawowe informacje

12-11-2020, 06:01

Ciepła podłoga to marzenie każdego z nas, szczególnie podczas zimowych poranków, gdy wyjście spod kołdry kojarzy się z nieprzyjemnym chłodem. Aby uzyskać taki efekt, potrzebujemy ogrzewania podłogowego. Na typ elektrycznego ogrzewania pod podłogą decyduje się coraz więcej osób. Ten system ma bowiem wiele zalet, przy tym mało wad. Co warto wiedzieć o takim sposobie zapewniania ciepła w poszczególnych pomieszczeniach?

Doskonały komfort cieplny

Najlepiej czujemy się w pomieszczeniach, w których najcieplej jest przy podłodze, a przy suficie panuje najniższa temperatura. Tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne nie daje nam takiej możliwości, jest wręcz odwrotnie. Zimna podłoga raczy nas niemal każdego dnia, a sprzątając meblościanki lub wieszając firanki, szybko się przegrzewamy. Ponadto nieustanny ruch powietrza powoduje, że kurz osiada gęsto i wszędzie, dodatkowo wdychamy go, a i on sam zaczyna się zapiekać na grzejnikach.

Przy ogrzewaniu podłogowym, np. systemach dostępnych na stronie https://econovli.pl/content/13-elektryczne-ogrzewanie-podlogowe-elektryczne-maty-grzewcze-maty-grzejne, nie ma takiego ryzyka. Dobrze wykonana instalacja sprawia, że przy podłodze panuje najwyższa temperatura, co jest najbliższe fizjologii organizmu. Na wysokości głowy jest ona o kilka stopni niższa, a najniższa przy suficie. Możemy liczyć na znacznie lepsze samopoczucie.

Ponadto równomierny rozkład ciepła ogranicza przemieszczanie się kurzu, co w szczególności doceniają alergicy. Sprzątanie jest zaś mniej uciążliwe, a to wciąż dopiero początek zalet.

ogrzewanie podłogowe

Prosta obsługa, dowolna aranżacja

Elektryczne ogrzewanie podłogowe nadaje się do zastosowania pod zdecydowaną większość typów podłóg. Wystarczy właściwie dobrać typ ogrzewania, bowiem na rynku dostępne są np. folie i maty grzewcze. Całość jest stosunkowo prosta w obsłudze dla użytkowników. Mogą oni nawet korzystać z funkcjonalności, jaką jest ustawienie trybu eco na czas nieobecności. Oznacza to, że instalacja nie grzeje z pełną mocą niepotrzebnie, ale emituje tyle ciepła, ile jest niezbędne, by po powrocie nie zmagać się z wyziębionym domem.

Można również liczyć na bardzo szybkie nagrzewanie. System ten zaś stosuje się częściej jako dodatkowe ogrzewanie bądź jedynie w wybranych pomieszczeniach, ale bardziej wymagający równie dobrze mogą postawić na zastosowanie go w całym obiekcie.

Duży plus to dowolność aranżacji. Brak grzejników montowanych na ścianach, a do tego wyeliminowana konieczność ingerencji w konstrukcję budynku, pozwalają na odzyskanie części powierzchni oraz niemalże dowolny wystrój wnętrz.

Wady

Widoczny minus to wyższa cena oraz droższa eksploatacja w stosunku do innych źródeł grzewczych. Mimo wszystko, w ostatecznym rozrachunku elektryczne ogrzewanie podłogowe i tak ma więcej zalet, które rekompensują tę wadę. Z tych ostatnich trzeba jednak brać pod uwagę również fakt, że naprawa usterki wymaga skuwania całej podłogi. Druga strona medalu jest taka, że są to sytuacje sporadyczne.

Jeśli zależy nam na komforcie termicznym – w całym domu lub wybranych pomieszczeniach, a do tego liczymy na nieograniczone możliwości aranżacyjne i prostą obsługę systemy grzewczego, elektryczne ogrzewanie podłogowe spełni nasze oczekiwania. Z fachową ekipą będziemy zaś mogli liczyć na sprawną i przede wszystkim właściwie wykonaną instalację, co zaowocuje zminimalizowanym ryzykiem konieczności przeprowadzania napraw w przyszłości. Czas zadbać o ciepło, którego dotąd nam brakowało!


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag ogrzewanie podłogowetag nols
To warto przeczytać


fot. Ericsson


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: