Elektroniczne gadżety do auta

06-07-2016, 07:03

Uprzyjemniają jazdę i zwiększają bezpieczeństwo podróży. Jakie elektroniczne gadżety dla kierowców są szczególnie przydatne?

Jeszcze kilkanaście lat temu temat elektronicznych gadżetów dla kierowców właściwie nie istniał. Całe wyposażenie sprowadzało się do samochodowego radia, a w przypadku kierowców odbywających dłuższe trasy – także umożliwiające komunikację z pozostałymi użytkownikami drogi CB. Dziś jednak na rynku dostępnych jest mnóstwo urządzeń, które nie tylko uprzyjemniają podróż, ale też, co najważniejsze, czynią ją zdecydowanie bezpieczniejszą. Które z nich są szczególnie godne uwagi? Oto przegląd trzech najważniejszych urządzeń elektronicznych do auta.

 

Nawigacja GPS

Choć dekadę temu gadżet ten był kompletnie nieznany, dziś tylko niewielu kierowców potrafi wyobrazić sobie bez niego podróż. I to bez względu na to, czy chodzi o dojazd na rzadziej odwiedzane osiedle w swoim mieście, czy kilkusetkilometrową trasę. Mimo że aplikacje, dzięki którym łatwo dojedziemy do celu dostępne są dziś na smartfony czy tablety, planując dłuższe podróże warto zainwestować w dedykowane urządzenie – częściej odświeżają pozycję, mają wydajniejsze podzespoły i pojemne dyski, na których pomieścimy setki śladów GPS lub dokładne mapy danych regionów.

gadżety elektroniczne

 

Alkomat

Komu nie zdarzyło się wypić dwóch piw dzień przed podróżą? Teoretycznie po kilkunastu godzinach alkohol powinien zostać już wydalony z organizmu, ale ryzyko pomyłki w obliczeniach okazuje się spore, a stawką jest przecież nasze prawo jazdy i bezpieczeństwo na drodze. Właśnie dlatego warto zadbać o to, by na wyposażeniu auta zawsze znajdował wielorazowy, podający dokładne wyniki, alkomat.

 

Wideorejestrator

Wypadki chodzą po ludziach. Chciałoby się dodać, że jeżdżą też samochodami, bo kolizji trudno czasem uniknąć nawet mimo naprawdę ostrożnej jazdy. By uniknąć problemów przy rozstrzyganiu, kto jest sprawcą stłuczki i, co za tym idzie, utraty zniżek u ubezpieczyciela, warto wyposażyć się w wideorejestrator. Dobrze wybierać urządzenia renomowanych producentów (dostępne między innymi na www.visiontrack.com), bo dają pewność, że nie zawiodą wtedy, gdy będą najbardziej potrzebne, a my zawsze uzyskamy dostęp do wykonanych za ich pomocą nagrań.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl
To warto przeczytać

fot. Kasperskyfot. bongkarnfot. LiveSpace  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: