Elektroniczne bransoletki zwiększają zasięg

GazetaPrawna.pl 05-06-2010, 18:50

Od początku czerwca System Dozoru Elektronicznego, dostępny dotychczas tylko na terenie apelacji warszawskiej, został rozszerzony także o apelacje krakowską, lubelską i białostocką.

Dozór elektroniczny oficjalnie ruszył 1 września 2009 roku. Początkowo karę w tym systemie mogli odbywać tylko skazani z apelacji warszawskiej. Z danych Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że do tej pory z takiej możliwości skorzystało ponad 100 osób.

Wkrótce skala dozoru ma być szersza, bowiem 21 maja parlament ostatecznie przyjął przygotowaną przez resort sprawiedliwości nowelizację ustawy o zmianie ustawy o odbywaniu kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w Systemie Dozoru Elektronicznego. 27 maja podpisał ją Marszałek Sejmu wykonujący obowiązki Prezydenta RP.

Na odbywanie kary pozbawienia wolności w ramach systemu dozoru elektronicznego do tej pory mogli liczyć przede wszystkim skazani za drobne przestępstwa, którym sąd orzekł karę nie dłuższą niż pół roku.

– Nowe prawo rozszerza możliwość zastosowania dozoru na skazanych na kary do roku więzienia –– Dzięki temu grupa skazanych mogących w ten sposób odbywać karę zwiększy się czterokrotnie – poinformował na oficjalnej stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, szef resortu Krzysztof Kwiatkowski. dodał.

 

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Elektroniczne bransoletki zwiększają zasięg

Mateusz Adamski

gazeta prawna


Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy