Electronic Arts odwraca się od 3D. Wybiera gry społecznościowe

02-08-2011, 13:09

Znany producent gier większe szanse widzi w rynku związanym ze społecznościową rozrywką.

Jak informowaliśmy niedawno, z dobrodziejstw konsol do gier korzystają nawet przestępcy. To jednak zwykle biznesowe decyzje wpływają na przyszłość tego rynku.

>>Czytaj także: Sony chce odświeżyć wygląd PlayStation Network

Sonda
Google TV odniesie jednak sukces?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Podczas spotkania z udziałowcami John Riccitiello, prezes Electronic Arts, powiedział: Szczerze mówiąc, nie widzimy większej przyszłości w grach 3D. Swoją wypowiedź argumentował faktem, że również telewizja 3D na razie jest spotykana tylko sporadycznie.

Jak podkreślił Riccitiello: Nie jesteśmy tutaj, by próbować prowadzić rynek. Staramy się tylko reagować na to, czego poszukują klienci. EA zauważa także, że większość użytkowników nie jest zainteresowana wydawaniem pieniędzy na kosztowny sprzęt, który tylko nieznacznie poprawia doznania płynące z rozgrywki.

- Obecnie widzimy większy wzrost, gdy skupiamy się na innym innowacyjnym segmencie rynku... sieci oraz społecznościach - mówi Riccitiello. - Zaobserwowaliśmy tam naprawdę wysokie zwroty z inwestycji i bardzo słabe, jeśli chodzi o 3D, zatem będziemy oczywiście koncentrowali się na tych technologiach, które pozwolą nam więcej zarobić

Biorąc pod uwagę, że Electronic Arts jest największym producentem gier na świecie, taka decyzja prezesa amerykańskiej firmy z pewnością na dobre pogrzebie nadzieje fanów trójwymiarowej rozrywki.

>>Czytaj także: PSN wraca do Japonii


Źródło: Softpedia, EA
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930