"Ekonomia Chmur", Matt Mayevsky. Zapowiedź wydawnicza

PATRONAT MEDIALNY 29-08-2013, 17:51

W opublikowanej przez Citibank liście dziesięciu rynków przyszłości, które w perspektywie najbliższych dwóch dekad zmienią świat, znalazł się Cloud Computing (CC). Według firmy doradczej Gartner w 2016 roku całkowita wartość światowego rynku usług chmurowych wyniesie 131 miliardów USD. Jeśli do tych dwóch powyższych informacji dodamy globalny trend migracji danych, mocy obliczeniowej oraz software'u z urządzeń stacjonarnych i mobilnych do chmury możemy być pewni, że żyjemy w czasach chmur.

Często, nie wiedząc nawet o tym, korzystamy z usług chmurowych, czy to poprzez zamieszczanie zdjęć we Flickr, czy też gromadząc muzykę w Deezer, przechowując książki w iBook, pocztę w Gmail, czy zawartość elektronicznego archiwum w Dropboxie. Wszystkie te i tym podobne usługi zapewniają nam zdalny, współdzielony, synchroniczny dostęp do naszych danych, ulubionych aplikacji oraz mocy obliczeniowej. Parafrazując słowa filmowego Gordona Geeko, najważniejsze nie jest posiadanie, a dostęp. 

Ekonomia ChmurZatem, a propos dostępu … 2 października 2013 r. ukaże się na rynku "Ekonomia Chmur" autorstwa Matta Mayevsky'ego, publikacja o charakterze podręcznikowo-poradnikowym zapewniająca dostęp do unikalnego zasobu wiedzy oraz informacji na temat Cloud Computingu. Książka stanowi jedno z najbardziej syntetycznych opracowań na rynku obejmujących szeroko i kompleksowo koncepcję Cloud Computingu, zarówno z perspektywy użytkownika indywidualnego, jak i biznesowego. "Ekonomia Chmur" odkrywa złożony świat rynku przyszłości, w którym już dzisiaj uczestniczymy. Jest to kompas wiedzy oraz informacji orientujący użytkownika w możliwościach usług chmurowych.

Publikacja odpowiada na kluczowe pytania: dlaczego i jak korzystać z Cloud Computingu? Opis rozwoju rynku CC, wpływ CC na poszczególne branże i sektory, uczytelnienie skomplikowanego systemu usług chmurowych, szanse i zagrożenia CC, liczne przykłady oraz porady dotyczące zastosowań, odniesienia do dostawców usług chmurowych - to wszystko stanowi o wartości publikacji dla każdego czytelnika-internauty. Na uwagę zasługują także alternatywne scenariusze przyszłości, trendy, ciekawostki oraz timeline Cloud Computingu. Bogato ilustrowana "Ekonomia Chmur" sprawia, że książkę czyta się lekko i przyjemnie.

Jedną z kluczowych korzyści publikacji jest appendix zatytułowany "Międzynarodowy Atlas Usług i Narzędzi Chmurowych". Dodatek zawiera unikalną ofertę usług dedykowanych wyłącznie dla czytelników "Ekonomii Chmur". Każdy czytelnik może skorzystać z niepowtarzalnej oferty, wybierając dla siebie najlepsze rozwiązania w jednym, międzynarodowym zbiorze propozycji chmurowych. Atlas przygotowany jest z udziałem najbardziej innowacyjnych dostawców usług chmurowych.


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy