Efekt jo-jo w motywacji

ARTYKUŁ PROMOCYJNY 13-06-2010, 15:30

Efekt jo-jo kojarzy się przede wszystkim z odchudzaniem, a objawia się tym, że nawet gdy udaje nam się schudnąć, to po jakimś czasie wracamy do poprzedniej wagi, a nawet jeszcze bardziej tyjemy... i tak w kółko. To samo zjawisko można zaobserwować w motywacji - zdarza się, że tracimy nasz zapał już po tygodniu od podjęcia działań. Jak temu zapobiec, radzi psycholog Zbigniew Ryżak.

Efekt jo-jo w motywacjiJeśli spada nam motywacja do działania, to skutki są widoczne niemal natychmiast. Wydana przez Złote Myśli książka „Efekt jo-jo w motywacji” skupia się na tym, jak w sposób naturalny, drogą najmniejszego wysiłku, pokonać blokady, lenistwo i braki dyscypliny

Gdyby autor nie przedstawił się na poczatku książki (w moim przypadku audiobooka), można by przypuszczać, że napisała to jakaś czarownica, która trzyma w ręku złotą kulę, wszystko o nas wie i robi nam rachunek sumienia. Autor wytyka nam słabości i różne błędy w "operowaniu" sobą, jak również krytykuje niektóre twierdzenia i przekonania związane z motywacją. Jeśli przeczytałeś już jakieś książki o tematyce motywacyjnej, to ta wywróci wszystko do góry nogami, sprowadzi na ziemię i nie pozostawi Tobie nic innego, jak podjęcie działań. Jeśli jesteś sceptykiem i trudno Tobie uwierzyć w działanie kilku kroków do bogactwa, to książka ta jest najlepszą, jaką można przeczytać w tej tematyce. Jeśli jednak lubisz bujać w obłokach i tylko czytać książki, zamiast działać, lektura tej książki sprawi, że poczujesz się trochę zdezorientowany, jakbyś z wysoka spadł na tyłek i chcąc nie chcąc musiał coś z tym zrobić. Polecam!
Magdalena Mazur

>> Zamów: Efekt jo-jo w motywacji

Co konkretnie można znaleźć w tym e-booku? To, czego się dowiesz, czytając „Efekt jo-jo w motywacji”, pozwoli Ci:

  • Pracować nad osiągnięciem sukcesu bez efektu jo-jo, a zamiast tego da Ci możliwość pracy nad sukcesem stabilnie, bez przestojów i blokad.

  • Uniezależnić się od zewnętrznych motywatorów. Sprawi, że Twój sukces zacznie zależeć wyłącznie od Ciebie, a nie od tego, na jakie książki, szkolenia, ludzi, pomoce czy wykłady trafisz.

  • Nauczy Cię, jak osiągnąć poczucie, że robisz coś sensownego ze swoim życiem. Da poczucie robienia tego, co trzeba.

  • Wyzwoli z przesądów na temat samodyscypliny i pokaże, jak praktykować skuteczną dyscyplinę.

  • Nauczy Cię korzystać z ukrytych i zawsze dostępnych zasobów energetycznych.

  • Wyzwoli z negatywnej pętli niepełnej wartości, ciągłego poczucia, że jesteś nie dość pewny własnej wartości. Nauczy Cię akceptować to, kim jesteś.

Książka dostępna jest w wersji elektronicznej, drukowanej oraz audio. Dowiedz się więcej i zamów: Efekt jo-jo w motywacji

Zobacz więcej e-booków


To warto przeczytać


fot. sdecoret


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: