Echosondy w wędkarstwie

04-04-2019, 09:07

Echosondy stanowią duże ułatwienie dla każdego wędkarza, szczególnie na łowiskach, których nie znają jeszcze zbyt dobrze. Dzięki niej, będziemy mogli dokładnie wytypować i oznaczyć miejsca brania ryb, slipy dla łodzi oraz inne ciekawe miejscówki.

wędkarstwo

Śmiało możemy powiedzieć, że echosondy wędkarskie zrewolucjonizowały wędkarstwo karpiowe, spinningowe oraz zimowe podlodowe. Echosondy stanowią duże ułatwienie dla każdego wędkarza, szczególnie na łowiskach, których nie znają jeszcze zbyt dobrze. Dzięki niej, będziemy mogli dokładnie wytypować i oznaczyć miejsca brania ryb, slipy dla łodzi oraz inne ciekawe miejscówki. Podstawową zaletą każdej echosondy jest bez wątpienia ogromna oszczędność czasu oraz energii, jaką trzeba włożyć w poszukiwania i lokalizacje interesujących łowisk. Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem zainteresowania elektroniką przez wędkarzy, wzrasta również liczba modeli dostępnych na rynku o bardzo zróżnicowanych cenach.

Podstawowa echosonda, posiada często 3,5 calowy ekran z kolorowym wyświetlaczem i przyzwoitą rozdzielczością ekranu. Dodatkowo ważną funkcję sprawuje dwustożkowy przetwornik o różnorodnych częstotliwościach. Jest on bardzo pomocny przy pływaniu – zarówno po głębszej jak i po płytkiej wodzie. Echosondy, które można kupić za znacznie większe pieniądze, pozwalają rysować i zapisywać na kartach pamięci własne mapy zbiorników z naniesioną batymetrią. Dzięki tej funkcji, można do nich wrócić w dowolnej chwili.

Do podstawowych funkcji echosondy możemy zaliczyć aktualny pomiar głębokości, określenie twardości dna, pomiar temperatury wody przy przetworniku, odnajdywanie ławic oraz pojedynczych dużych ryb, a także wyszukiwanie interesujących fragmentów dna zbiornika z zatopionymi przeszkodami. Mowa tutaj głównie o drzewach, głazach, kamieniach itp. Te okolice ze względu na bezpieczeństwo cenią sobie występowanie dużych okazów ryb.

Jeśli posiadamy do dyspozycji łódkę lub ponton, warto wybrać echosondę przewodową. Badanie łowiska możliwe jest również za pomocą echosondy bezprzewodowej. W takim przypadku, przetwornik umocowany jest do solidnej linki na oddzielnej wędce. Gdy nasze zainteresowania skłaniają się ku wędkarstwu karpiowemu, najlepszym rozwiązaniem będzie umocowanie bezprzewodowego przetwornika do zdalnie sterowanej łódki zanętowej.

Jako doświadczeni wędkarze, bardzo często korzystamy z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. To właśnie one pomagają spełnić wszelkie oczekiwania i wędkarskie marzenia. W internetowym sklepie iwedkarski.pl znajdziecie rozmaite modele echosondy, które cechują się nie tylko wysoką jakością i wielofunkcyjnością, ale także naprawdę atrakcyjnymi i konkurencyjnymi cenami.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać

fot. spiber.de
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: