eBay - więcej ochrony dla kupujących

30-06-2009, 12:50

Osoby kupujące w serwisie aukcyjnym eBay będą mogły liczyć na 100-proc. zwrot płatności łącznie z kosztami wysyłki, jeśli nie otrzymają przedmiotu lub będzie on niezgodny z opisem. Warunek jest taki, aby za przedmiot płacić w systemie PayPal.

Przy zakupie trzeba też sprawdzić, czy aukcja jest objęta ochroną kupujących w systemie PayPal. W takim wypadku kupujący może liczyć na 100-proc. zwrot płatności niezależnie od tego, skąd pochodzi przedmiot (m.in. cała UE, USA, Australia).

- Jest to ukłon w stronę osób, które do tej pory bały się kupować towar za granicą lub w ogóle nie kupowały na aukcjach. Głównym powodem wśród potencjalnych kupujących był strach przed niedostarczeniem przesyłki – mówi Karol Świtała, rzecznik prasowy eBay.pl.

Według badań Komisji Europejskiej jedynie 12 proc. Polaków kupuje w sieci (źródło: Internetstats.pl), podczas gdy średnia w Unii Europejskiej wynosi 25 proc. Serwis eBay liczy na to, że zaproponowana przez niego ochrona zakupów przyczyni się do wzrostu zaufania Polaków do e-handlu.


Źródło: eBay.pl
Tematy pokrewne:  

tag zakupy w internecietag PayPaltag eBaytag e-handeltag aukcje
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy