eBay przejmuje firmę z korzyścią dla PayPala

20-07-2011, 09:40

Grupa eBay za kwotę 240 milionów USD przejęła firmę Zong specjalizującą się w mobilnych płatnościach za towary i usługi wirtualne. Zong obsługuje m.in. serwis Zynga, który tworzy popularne gry na Facebooka.

Przejęcie pozwoli firmie PayPal, należącej do grupy eBay, uzyskać dostęp do ponad tysiąca klientów współpracujących z serwisem Zong na całym świecie oraz skorzystać z relacji nawiązanych przez Zong z ponad 250 operatorami sieci komórkowych.

Sonda
Przejęcie firmy Zong przez eBay, umocni pozycję PayPal?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Zong jest jednym z największych i najdynamiczniej rozwijających się systemów płatności online, pozwalającym płacić z wykorzystaniem telefonu komórkowego czy komputera. Występuje jako popularna forma płatności w serwisach oferujących towary cyfrowe. Użytkownik płaci, podając swój numer telefonu, a po weryfikacji jego tożsamości wydatek doliczany jest do jego abonamentu u odpowiedniego operatora sieci telefonii komórkowej.

Dla rynku dóbr wirtualnych oznacza to, że PayPal rozbudowuje portfolio rozwiązań dedykowanych sprzedawcom towarów cyfrowych. W zeszłym roku PayPal wprowadził na rynek rozwiązanie pozwalające płacić za pomocą zaledwie dwóch kliknięć, bez opuszczania kontekstu strony danego sklepu (w wyskakującym okienku). W 2010 roku obroty firmy PayPal w branży towarów cyfrowych wyniosły 3,4 miliarda USD.

>> Czytaj też: Płatności mobilne równie (mało) popularne jak gry

Na co dzień już prawie nie rozstajemy się z telefonem komórkowym, a jego numer staje się naszym identyfikatorem. Dlatego z punktu widzenia płacącego Zong jest niezwykle wygodną i intuicyjną formą płatności. Z kolei dla polskich sprzedawców może to być w przyszłości rozwiązanie alternatywne tańsze od usług SMS Premium – mówi Mikołaj Zakrzewski, menedżer ds. rozwoju w firmie PayPal.

PayPal z 3 miliardami USD obrotów prognozowanych w 2011 roku jest bardzo ważnym graczem na rynku. Każdego dnia ponad 8 milionów użytkowników systemu PayPal dokonuje zakupów mobilnych, wydając w ten sposób 10 milionów USD dziennie. PayPal oferuje stronę płatności dostosowaną do urządzeń mobilnych, dostępną na telefony iPhone, smartfony BlackBerry oraz urządzenia z systemem Android.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930