eBay kupuje narzędzie do tworzenia sklepów

10-06-2011, 11:28

Proces sprzedaży online w serwisie eBay - wspomagany przez nowo zakupione rozwiązanie Magento - z punktu widzenia konsumentów ma być płynniejszy. Przewagę nad konkurencją ma stanowić platforma open source do tworzenia e-sklepów.

Magento - firma przejęta przez eBay - obsługuje dziesiątki tysięcy klientów biznesowych na całym świecie. Jest platformą typu open source, czyli wspieraną przez społeczność deweloperów. Oferuje też rozwiązanie typu SaaS (ang. Software as a Service), zwane Magento Go, przeznaczone dla małych, szybko rozwijających się sprzedawców.

>> Czytaj też: Inwestor branżowy faworytem do przejęcia Polkomtela?

Innowacje technologiczne powodują zacieranie się granic pomiędzy handlem online i offline, zmieniają sposoby dokonywania zakupów przez konsumentów oraz pozwalają sklepom, niezależnie od ich skali, korzystać z najnowszych osiągnięć społeczności programistów — mówi John Donahoe, prezes firmy eBay.

Prezes firmy eBay twierdzi też, że twórcy sklepów internetowych nie potrzebują samych płatności czy samej strony internetowej e-commerce, tylko dostępu do funkcji, które pozwolą im opracowywać dla handlowców rozwiązania kompletne z punktu widzenia kupujących.

Na przykładzie polskiego rynku e commerce widzimy, że dynamicznie rośnie popularność rozwiązań typu open source, takich jak Magento, szczególnie w kontekście sprzedaży za granicę. Cieszy nas, że coraz więcej lokalnych agencji specjalizuje się w tworzeniu sklepów bazujących na Magento i skupia swoje działania wokół tej właśnie platformy — mówi Mikołaj Zakrzewski, Business Development Manager w firmie PayPal, wchodzącej w skład grupy eBay.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930