E-pasieki zdobywają Internet!

08-11-2017, 13:58

Nie od dziś wiadomo, że z czasem wszystko trafia do Internetu. Jednak ostatni rok w sposób dobitny pokazuje, że nawet pszczoły już w sieci bzyczą z czego cieszą się pszczelarze i ich pasieki. Popularność produktów pszczelich z roku na rok rośnie jak również ich oferta dostępna przez Internet.

propolis kit pszczeliPrawdopodobnie na fali mody na zdrową żywność czy mówiąc ogólniej produktów naturalnych do łask wracają produkty pszczele. Większość z nas kojarzy pszczoły z miodem (i bardzo słusznie) jednak oprócz samego miodu mamy także kilka innych produktów pochodzenia pszczelego typu: pyłek pszczeli (kwiatowy), pierzga, propolis (kit pszczeli), mleczko pszczele. Wychodząc naprzeciw trendom zakupowym pszczelarze coraz chętniej pojawiają się w sieci. Dotychczas podstawowym kanałem sprzedażowym produktów API w Internecie była platforma Allegro, gdzie królował typowy miód wielokwiatowy. Dziś w sieci można znaleźć kilkanaście e-sklepów z miodami odmianowymi typu miód spadziowy, miód faceliowy, miód gryczany, miód nawłociowy a nawet miód klonowy czy miód malinowy. Na stronie www.sloikmiodu.pl znalazłem nawet miód truskawkowy i miód kasztanowy. Na tym przykładzie doskonale widać, że Internet znów ułatwił nam, klientom dostęp do ciekawszych i bardziej wyszukanych produktów.

Również rzadkie oraz ciekawe miody można kupić na platformie Ebay. Jednym z takich produktów jest miód manuka, który od kilku lat szturmuje Internet, apteki a przede wszystkim nasze portfele.  Produkt ten w wikipedii opisany jest zaledwie dwoma zdaniami jednak mimo tego cena zakupu słoika o masie 250g to około 140 zł.

Tradycyjne zakupy miodów i produktów pszczelich odbywały się najczęściej bezpośrednio u pszczelarzy gdzie w zależności okresu dostępne były konkretnie odmiany. Jednak ich liczba zwykle była ograniczona do dwóch maksymalnie trzech. Wiadomo, że konkretna pasieka, nawet jeśli jest tzw. wędrowna będzie gromadziła nektar z okolicznych pól, łąk czy lasów. Zatem głównym czynnikiem wpływającym na dostępność miodów odmianowych czy pyłków kwiatowych jest występująca roślinność. Dodatkowo należało liczyć się z tym, że konkretne rośliny mają swój okres kwitnienia co zaś przy różnych odmianach roślin może mieć miejsce w różnych momentach roku. Zatem był to klasyczny rynek podaży czyli kupowało się to co w danym momencie było dostępne.

Dziś przeglądając dostępną w Internecie ofertę miodów odmianowych aż ciężko pokojarzyć wygląd wszystkich tych roślin, już nie wspominając o ich kwiatach. Ale co ciekawsze i fajniejsze mamy dostępne niezliczone możliwości nowych doznań smakowych. Gorąco zachęcam do smakowania miodów odmianowych gdyż są to produkty niezwykle zdrowe, a przy tym pyszne. Ze swojej strony polecam miód meksykański PINIATA. UWAGA! Różne odmiany miodów mają odmienne właściwości lecznicze o których więcej można poczytać na blogu miodoterapia.pl.

Warto również zainteresować się kosmetykami na bazie wyrobów pszczelich. Do tanich należą między innymi fantastyczne mydełka z miodem, woskiem lub pyłkiem pszczelim. Natomiast na zimę rewelacyjnie się sprawdza masło do ust. Generalnie pszczelarze bardzo intensywnie rozwijają asortyment na bazie produktów pszczelich co widać na przykład w koszach prezentowych.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: