E-papierosy - nowa moda wśród internautów

01-08-2014, 17:35

Od kiedy w życie weszła ustawa, która zakazuje palenia zwykłych papierosów w miejscach publicznych (za palenie w miejscach publicznych grozi mandat w wysokości 500 złotych), wiele osób porzuciło nikotynę i skierowało swoje kroki do sklepów, które nieśmiało oferowały e-papierosy, czyli elektroniczne odpowiedniki tytoniowego szaleństwa.

W krótkim czasie okazało się, że to e-papierosy będą wieść prym, odsuwając na bok tytoniowe wyroby. Potwierdzają to nie tylko nowe sklepy (także internetowe), które oferują asortyment dla e-palaczy, ale także statystyki - po elektronicznego papierosa co roku sięga coraz więcej osób (według statystyk, liczba osób wybierający elektroniczne dymki z roku na rok zwiększa się o minimum 5%).

Wymieńmy pozytywy

Dlaczego e-papierosy podbijają rynek, kreując nową modę? Nie chodzi tylko o design, ale przede wszystkim o ekonomię oraz zalety zdrowotne. Oto dlaczego e-papierosy w sposób skuteczny stają się dla palaczy (i nie tylko) idealną odskocznią od tytoniu:

  • są tańsze, osoby palące zwykle określają miesięczną oszczędność w granicach 40-50% w porównaniu do zwykłych papierosów;
  • duża dostępność smaków, która w przypadku zwykłych papierosów często sprowadza się tylko do miętowego posmaku;
  • możliwości palenia w miejscach publicznych bez obawy o otrzymanie mandatu;
  • są zdrowsze - elektroniczne papierosy nie zawierają tytoniu, dym wytwarzany podczas palenia można śmiało porównać do pary wodnej, która jest kompletnie nieszkodliwa;
  • dla wielu osób są jedynym sposobem na rzucenie palenia.

E-papierosy domeną internautów?

Ciekawostką jest, że po elektroniczne papierosy często sięgają informatycy oraz ludzie, którzy obyci są ze światem technologii i internetu. Zdaniem psychologów, wynika to z zamiłowań do techniki i nowinek, które tyczą się codzienności. Nie da się ukryć, że elektroniczne papierosy od początku istnienia są ciekawym, designerskim gadżetem. Dodając do tortu pozytywów oszczędność i praktycznie zerową szkodliwość dla organizmu - mamy alternatywę dla zwykłego papierosa.

Sprawdź e papierosy w sklepie Moj-fajek.pl – zawsze aktualna oferta.***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy