E-notatka – zapisz, zanim zapomnisz

11-02-2010, 08:23

W odpowiedzi na osobistą potrzebę młodego inżyniera powstała aplikacja e-notatka.pl. Rozwiązuje problem uciekających z głowy informacji, pozwala w szybki sposób zapamiętać linki, rozmowy, zadania i informacje, które wymagają utrwalenia.

- Nie raz będąc gdzieś poza domem, znalazłem ciekawy link, informację czy też prowadziłem ważna rozmowę, którą chciałem przenieść na swój domowy komputer. Musiałem wtedy zapisywać wszystko na kartkach (które później niestety się gubiły albo zwyczajnie nie mogłem się rozczytać) albo musiałem wysyłać te rzeczy sobie na maila, co nie jest “eleganckie” i wygodne. Brakowało mi internetowego notatnika – pisze na swoim blogu autor strony, Michał Szczepanowski.

Zapis informacji i notatek staje się możliwy z każdego miejsca. Aplikacja zbudowana jest z systemu okienek, w których zapisuje się notatki. Ramki można przemieszczać, zmieniać ich kolejność względem siebie, minimalizować oraz maksymalizować. Dostępna jest też opcja zmiany koloru okienka i oznaczenia notatki jako ważnej (pojawia się wykrzyknik obok tytułu) lub jej zablokowania  (dodanie ikony kłódki powoduje, że informacji nie można usunąć). Wykonaną notatkę można udostępnić przez WWW lub poprzez wysłanie na e-mail.

Zobacz film o aplikacji:

Aplikacja e-notatka.pl jest w całości darmowa i chroniona przed reklamami. Dostęp do własnych notatek można uzyskać po zalogowaniu się. Strona posiada wbudowany moduł statystyk, gdzie umieszczone są dane o ilości aktualnie przechowywanych notatek i ostatnia data logowania. Na początku warto wypróbować wersję demo.

Oryginalny pomysł na stronę powstał przy użyciu Adobe Flexa. Jej szkielet opiera się na PureMVC. W przyszłości serwis zostanie wzbogacony o kilka nowych funkcjonalności i możliwość personalizacji.


Źródło: e-notatka.pl , blog.bojkar.pl
Tematy pokrewne:  

tag notatnik internetowytag notatniktag e-notatka
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy