E-mail pod ręką, czyli ile kosztuje poczta elektroniczna w komórce

GazetaPrawna.pl 20-09-2010, 09:07

Poczta elektroniczna to obecnie jedna z najpopularniejszych form komunikacji w biznesie. Można mieć do niej dostęp bez noszenia ze sobą laptopa. Wystarczy wyposażyć się w odpowiednią komórkę.

Z zeszłorocznego badania przeprowadzanego przez ShareThis wynika, że codziennie do każdej skrzynki e-mailowej trafia średnio od 4 do 20 wiadomości, a 61 proc. internautów ma trzy konta pocztowe lub więcej. Większość nie ogranicza się do jednego sposobu odbioru poczty elektronicznej i przegląda korespondencję zarówno za pomocą programu pocztowego, jak i strony WWW. Systematycznie rośnie liczba osób, które odbierają e-maile przez telefon komórkowy. Z tego sposobu korzystało w zeszłym roku już 17 proc. badanych.

Mobilność to wygoda

Odbieranie e-maili w komórce jest w wielu sytuacjach wygodniejsze i szybsze niż korzystanie z laptopa czy netbooka. Choćby wtedy, gdy jedziemy pociągiem i możemy wykorzystać czas, sprawdzając, czy nie wpłynęła już do nas odpowiedź na e-mail, na którą czekamy. Także będąc na spotkaniu, łatwiej jest dyskretnie spojrzeć na ekran telefonu niż do laptopa, by sprawdzić pocztę.

Wreszcie jest narzędzie, które bardzo ułatwia ciągły monitoring tego, co się dzieje w firmie, pozwalając np. na natychmiastową odpowiedź na e-mail od klienta czy partnera biznesowego.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej małych i średnich firm zaczęło wykorzystywać to narzędzie lub zastanawia się nad zakupem takiej usługi. A oferta operatorów komórkowych w tym względzie jest coraz bogatsza.

Internetowe pakiety

Najprostszym i najtańszym sposobem skorzystania z tej usługi jest zakup pakietów internetowych w telefonie. Ma to tę zaletę, że za kilka czy kilkanaście złotych miesięcznie można skorzystać z e-maila w telefonie, gdzie można skonfigurować firmowe konto (praktycznie wszystkie sprzedawane modele aparatów mają możliwość korzystania z tej funkcji) i nie trzeba inwestować w nowe smartfony.

Więcej w Gazecie Prawnej w artykule E-mail zawsze pod ręką, czyli ile kosztuje poczta elektroniczna w telefonie komórkowym

Marek Jaślan

gazeta prawna


Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy