Dziś nie ma Święta Sprzątania Biurka - akt

08-01-2008, 16:33

Choć raz w roku warto na chwilę oderwać się od internetu. Dlaczego? Aby ogarnąć na biurkach wokół naszych komputerów cały ten bajzel, którego - wzrokiem przykutym do monitorów - na co dzień nie dostrzegamy. W Kalendarzu Świąt Nietypowych, w miesiącu styczniu ustanowiono Święto Sprzątania Biurka, które warto wykorzystać.

Według Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru, Święto Sprzątania Biurka utworzone zostało przez Korporację Sprzedawców Wyrobów Czyszczących i obchodzone jest aż w 43 krajach świata ;-)

Święto humorystyczne, ale mające pozytywny wpływ na nasze samopoczucie oraz efektywną pracę. Jak przekonują znawcy Feng Shui bałagan odbiera energię, rozprasza, rozleniwia, paraliżuje umiejętność twórczego myślenia i skuteczność naszych działań.

Zatem szmatki w dłoń, kosze pod pachę i poświęćmy dziś odrobinę czasu na wypucowanie blatu naszego biurka, klawiatury komputera, monitora, wyrzucenie niepotrzebnych śmieci zalegających miejsce naszej pracy, przejrzenie karteczek z zapiskami, ulotek, sprawdzenie czy wszystkie długopisy są sprawne. Specjaliści radzą, by podczas robienia generalnych porządków dokonać segregacji przedmiotów, które używamy na co dzień i tych, które rzadziej są nam potrzebne. Te pierwsze mogą pozostać na blacie biurka, te drugie warto schować do szafki lub szuflady.

Z drugiej strony, zgodnie z maksymą, że najlepiej czujemy się we własnym bałaganie, rozsądek podpowiada by jednak nawet w ten dzień sprzątać umiarkowanie. Nadmierne porządki mogą przecież skutkować poważnymi trudnościami z odnalezieniem jakichś ważnych dokumentów, notatek, rachunków, okularów, itp., które akurat zawsze kładliśmy w tym najbardziej widocznym miejscu, by o nich nie zapomnieć ;-)

Po oczyszczeniu biurka czas na oczyszczenie organizmu. Zgodnie z Kalendarzem Świąt Nietypowych już jutro Dzień... Lewatywy :D

Aktualizacja:
Kto jeszcze nie sprzątnął swego biurka może odetchnąć z ulgą. Jak zauważył jeden z komentujących czytelników, z anglojęzycznych źródeł wynika, że Święto Sprzątania Biurka przypada nie 8 stycznia, tylko w każdy drugi poniedziałek stycznia... W tym roku zatem "użytkownicy biurek" będą obchodzić je 14 stycznia :)

Przedwcześnie podana na wielu polskich serwisach (w tym także na DI - przepraszam za wprowadzenie w błąd) informacja okazała się jednak bodźcem do rozpoczęcia przez internautów zabawy ze sprzątaniem ich biurek. Wkręciło się w nią wielu polskich internautów. Przykładowo, niektórzy użytkownicy serwisu miniblogowego Blip.pl zaczęli przesyłać MMS-y ze zdjęciami swoich biurek. Pomysł podchwyciło Życie Warszawy online, którego redakcja zaprezentowała na łamach witryny swoje biurka i poprosiła przesyłanie zdjęć biurek swoich czytelników.

Tym, którzy już posprzątali nie pozostaje nic innego, jak utrzymać porządek wokół komputera do najbliższego poniedziałku, a kto nie posprzątał, wkrótce znowu będzie miał okazję :)

Z drugiej strony, skoro do sprzątania miejsca pracy zaprzęgnięto już tyle rąk, to dlaczego by nie przyjąć, że w naszym kraju porządki na biurku robi się 8 stycznia? ;-)


Źródło: Nonsensopedia
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031