Dziewczyny do klawiatury, by tworzyć dla Google’a

10-01-2012, 20:57

Nowa inicjatywa Code: Girls ma zachęcić uczennice gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do spróbowania swoich sił w programowaniu. Nastolatkom będą pomagać inżynierowie Google'a.

Przez prawie dwa miesiące dziewczęta będą̨ mogły korzystać z wiedzy i doświadczenia inżynierów firmy Google. Za pośrednictwem Zadane.pl będą oni odpowiadać na pytania dziewcząt dotyczące tworzenia aplikacji na platformę Android lub Chrome.

- Zachęcenie dziewcząt do spróbowania swoich sił w programowaniu bywa prawdziwym wyzwaniem. Często zupełnie niesłusznie żyją w przekonaniu, że to typowo męskie zajęcie, któremu ze względu na swoją płeć nie będą w stanie podołać. Naszą akcją chcemy pokazać, że one też mają szansę zaistnieć w informatycznym świecie - mówi Karolina Bartoszek, rzecznik prasowy serwisu Zadane.pl.

Czytaj też: IBM nagrodzi najlepszych młodych programistów

Zadaniem dziewcząt będzie napisanie - indywidualnie lub w zespołach liczących 2-3 osoby - aplikacji na platformę Android lub Chrome. Zwyciężczynie wraz z opiekunami zostaną zaproszone do krakowskiego biura Google i w Dniu Kobiet (8 marca) będą mogły zaprezentować swoje aplikacje specjalistom. Oprócz tego przewidziane są dla nich nagrody rzeczowe - smartfony z systemem Android.

Do konkursu można zgłaszać się za pośrednictwem serwisu Zadane.pl od 3 stycznia 2012 r. Sekcja, w której odpowiedzi udzielać będą inżynierowie Google'a, jest już dostępna. Termin nadsyłania gotowych aplikacji mija 26 lutego 2012 r.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy