Dziecko.tech – nowe technologie dla dzieci i rodziców

20-10-2016, 07:02

Uruchomiony właśnie portal Dziecko.tech ma być przewodnikiem i doradcą w świecie nowych technologii, które wkraczają zarówno do szkół, jak i rozwiązań codziennego użytku.

Kolejne pokolenia wyrastają w otoczeniu urządzeń elektronicznych, a młodzi ludzie nie potrafią sobie wyobrazić życia bez komputera, tabletu i smartfonów. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że producenci włączają do swojej oferty coraz większą gamę urządzeń kierowanych do najmłodszych odbiorców. Na rynku dostępne są zarówno rozwiązania powszechnego użytku, jak aparaty fotograficzne, inteligentne zegarki i elektroniczne książki ułatwiające naukę oraz bardziej zaawansowane, np. roboty wprowadzające dzieci w świat kodowania.

Mimo takiej skali zjawiska, rodzice nie mają skąd czerpać sprawdzonych i wiarygodnych informacji na temat możliwości oraz potencjalnych zagrożeń, związanych z powszechnym wykorzystywaniem nowych technologii przez dzieci. Sytuację tę planuje zmienić redakcja portalu Dziecko.tech, który w sposób kompleksowy skupi się na tematach związanych z rozwiązaniami technologicznymi, kierowanymi do najmłodszych użytkowników.

Redaktorem naczelnym oraz współtwórcą serwisu jest Grzegorz Teter, dziennikarz technologiczny z wieloletnim doświadczeniem, który wcześniej pracował m.in. w popularnych magazynach komputerowych takich jak Enter czy Next. Określając cel i rolę nowego portalu, tłumaczy – Będziemy edukować rodziców, informując o możliwościach, ale i potencjalnych zagrożeniach związanych z nadużywaniem technologii, które stają się naturalnym otoczeniem dzieci i młodzieży.

Bezpieczeństwo i zagrożenia związane z nadmiernym użytkowaniem technologii, to istotna, choć jedynie niewielka część informacji, które będą pojawiać się na łamach serwisu, który podzielony został na cztery główne działy tematyczne: Trendy, Wydarzenia, Nauka, Rozrywka.

– Wierzymy, że stosowane z umiarem i pod nadzorem, nowoczesne rozwiązania mogą znakomicie wspomagać, a nawet przyspieszać rozwój dziecka. Będziemy więc wyszukiwać i pokazywać nowinki technologiczne, które niebawem pojawią się na rynku oraz testować to, co jest już dostępne. Wskażemy produkty wartościowe i te, za które nie warto przepłacać. Odwiedzimy miejsca, w których dzieci mają możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań oraz zrelacjonujemy istotne wydarzenia – zapowiada Grzegorz Teter.

Zagadnieniem, na które redakcja chce zwrócić szczególną uwagę będą roboty oraz nauka kodowania. Tematy te nabierają obecnie szczególnego znaczenia i będą miały istotny wpływ na rozwój przyszłych pokoleń. Wiedza ta istotna jest nie tylko dla przyszłych inżynierów i programistów, ale jest także wartościowa dla wszystkich dzieci, ułatwiając naukę logicznego myślenia i zrozumienia mechanizmów otaczającego nas świata.

Nazwa serwisu Dziecko.tech jest jednocześnie jego adresem internetowym, który należy wpisać w przeglądarce.***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag Grzegorz Tetertag dziecko.techtag dzieci

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930