Dyplom licencjata i magistra dzięki studiom przez internet

23-08-2011, 16:00

Niektóre uczelnie proponują już kierunki w trybie e-learningowym. Uczelnia Łazarskiego prowadzi zajęcia w trybie online na studiach licencjackich na kierunku Zarządzanie i magisterskich na kierunku Ekonomia. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zyskać dyplom renomowanej uczelni, a nie mogą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych.

Aktualnie na Uczelni Łazarskiego w trybie e-learning studiuje ponad 200 osób. Nauka odbywa się na specjalnie zaprojektowanej platformie Lazarski Distance Learning, dostępnej przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Jest to autorski, nowoczesny system wykorzystujący metody i techniki kształcenia na odległość.

Sonda
Czy studia przez internet mogą być efektywne?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Za pośrednictwem platformy student ma stały kontakt z wykładowcami i kolegami z grupy. Może zadawać pytania, pozostawić informację, dyskutować na forum lub prowadzić korespondencję e-mailową. Zdarza się również, że student umawia się z wykładowcą na konkretny termin i przeprowadza rozmowę, np. w formie czatu. Ponadto uczestnicy kursu na odległość mogą brać udział w wykładach studiów niestacjonarnych na terenie uczelni, co daje im również możliwość konsultacji bezpośrednich.

- W tym roku już czwarty raz prowadzimy nabór na studia przez internet i mamy wielu absolwentów, którzy niezwykle cenią sobie fakt, że mogli skończyć studia wyższe, zdobyć dyplom renomowanej uczelni, a równocześnie sprostać swoim obowiązkom zawodowym czy rodzinnym i jeszcze móc przy tym wszystkim realizować swoje pasje – mówi Marta Chmielewska, Koordynator Rekrutacji Krajowej na Uczelni Łazarskiego. Z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie taką formą nauki wśród naszych kandydatów, szczególnie osób po 25 roku życia. Jak wiadomo, w trybie e-learning może uczyć się każdy, bez względu na wiek – dodaje.

>> Czytaj też: AGH i Opcom: studia z marketingu internetowego

Ustawa o szkolnictwie wyższym narzuca standardy realizacji programów studiów również w trybie na odległość. By zdobyć tytuł licencjata czy magistra, student musi zaliczyć odpowiednią liczbę przedmiotów, które różnią się w zależności od wybranej specjalności, oraz zdobyć konieczną liczbę punktów ECTS.

Studia licencjackie trwają 6 semestrów, a magisterskie 4, jednak to od samego studenta zależy, w jakim czasie je zrealizuje. Platforma internetowa jest dostępna całą dobę, to student decyduje, kiedy i jak długo będzie z niej korzystał. Na platformie zamieszczone są materiały oraz terminy realizacji poszczególnych prac.

- Trzeba podkreślić, że osoby studiujące przez internet są pełnoprawnymi studentami uczelni, a co za tym idzie, mają pełne prawo do korzystania z naszej oferty zniżek i stypendiów – dodaje Marta Chmielewska. Program studiów niczym nie różni się od tych tradycyjnych, absolwent otrzymuje zatem dyplom Uczelni Łazarskiego, taki sam jak w przypadku ukończenia studiów niestacjonarnych.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy