Dwa blogi co sekundę!

08-08-2006, 12:46

W czasie jednej sekundy powstają dwa nowe blogi. Większość z nich pisana jest po angielsku i japońsku. Często aktywność blogerów wzrasta, gdy na świecie dzieje się coś niepokojącego - wynika z raportu firmy Technorati.

Raport Technorati (firmy dostarczającej popularną wyszukiwarkę blogów) podsumowuje statystyki dotyczące blogów z ostatnich trzech miesięcy. Są one rzeczywiście imponujące.

W ciągu sekundy na świecie powstają dwa nowe blogi. Dziennie, na całym świecie powstaje ich 175 tys. W sumie jest ich ponad 50 mln, a wiec 100 razy więcej niż trzy lata temu. Wielkość blogosfery podwaja się co sześć i pół miesiąca!

W tym kwartale na blogi trafiało dziennie 1,6 mln wpisów, czyli dwa razy więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Charakterystyczne jest jednak to, że w obliczu ważnych dla świata wydarzeń aktywność blogerów znacznie wzrasta.

Kiedy Izrael rozpoczął swoje działania w Libanie, średnia dzienna ilość wpisów wzrosła do 2,5 mln. Potwierdza to znany naukowcom fakt, że blogosfera może posłużyć za swoisty "barometr" nastrojów społecznych. Stworzono nawet oprogramowanie, które pozwala dokładnie mierzyć te nastroje.

Oczywiście wiele blogów to tzw. splogi, czyli internetowe śmieci, które powstały tylko po to, aby rozpowszechniać reklamy. Firma Technorati szacuje, że przez jej filtry przechodzi ok. 8% splogów ale najczęściej są one szybko identyfikowane i znikają ze spisu Technorati w ciągu godziny.

Najpopularniejszym językiem wśród blogerów jest oczywiście język angielski. Na kolejnych miejscach są języki azjatyckie (japoński i chiński). Język polski nie został ujęty w zestawieniu, a więc możemy się domyślać, że polskie blogi stanowią mniej niż 1% całej światowej blogosfery.

Mimo, że blogi nadal najczęściej są elektronicznymi pamiętnikami, to znacznie wzrosła liczba organizacji, które korzystają z tej formy internetowych publikacji. Niektóre blogi poświęcone bieżącym wydarzeniom mają popularność porównywalną z dużymi serwisami informacyjnymi.

Następny artykuł » zamknij

Zrób sobie wyszukiwarkę

Źródło: Sifry's Alerts
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031