Druk kopert firmowych. Dlaczego warto? Co wybrać?

30-08-2020, 09:29

Personalizowane koperty firmowe ułatwiają obsługę korespondencji w firmie i dodatkowo budują jej profesjonalny wizerunek.

Oferty handlowe, faktury VAT, umowy, kupony, bony czy życzenia świąteczne to tylko niektóre materiały przesyłane pocztą przez firmy – chociaż dzisiaj w biznesie króluje wysyłka informacji w formie elektronicznej, to jednak tradycyjna poczta wcale nie odchodzi do lamusa. Dużym ułatwieniem w prowadzeniu korespondencji może być wtedy druk kopert na zamówienie.

Jakie koperty firmowe warto wybrać? Na co zwrócić uwagę przy ich zamawianiu? Gdzie można je kupić? Sprawdź teraz!

Koperty firmowe – co wybrać?

Koperty jako artykuły papiernicze stosowane są w każdym biurze i stanowią jego podstawowe wyposażenie. Razem z nimi można łatwo przesyłać do korespondencję do adresatów – klientów, kontrahentów, urzędów.

Firma może korzystać ze zwykłych kopert, na których należy wypisać dane własnoręcznie lub przybić pieczątkę. Może jednak zdecydować się na jeszcze jedno rozwiązanie, a mianowicie na druk kopert personalizowanych.

Personalizowane koperty firmowe to praktyczne koperty uzupełnione indywidualnymi nadrukami wykonanymi przez drukarnię na zlecenie firmy. Znajdują się na nich:

  • nazwa firmy – może być uzupełniona o logo
  • adres firmowy
  • oznaczenie umowy z pocztą

Zamawiając druk kopert, przedsiębiorca może również zdecydować się na umieszczenie na nich innych informacji, na przykład nadruków o charakterze reklamowym, by w ten sposób zamienić zwykłą kopertę w przyciągającą uwagę ulotkę.

Dlaczego warto zainwestować w personalizowane koperty firmowe?

Personalizowane koperty firmowe mają wiele zalet, dlatego dzisiaj na ich zamówienie decyduje się tak wiele firm.

Jak wspomniano wcześniej, mogą one stanowić atrakcyjną formę reklamy. Dzięki temu przyciągają uwagę potencjalnych klientów i mogą zachęcić ich do skorzystania z oferty. Takie personalizowane koperty mogą odróżnić się też na tle konkurencji.

Także druk kopert na zamówienie pozwala na otrzymanie materiałów podnoszących prestiż oraz pozycję firmy. Dzięki nim można zbudować jej większą rozpoznawalność i pozytywny wizerunek, co w biznesie ma bardzo duże znaczenie.

Oczywiście, nie można zapominać także o kwestiach praktycznych. Druk kopert personalizowanych do duża oszczędność czasu przy ich adresowaniu.

Rodzaje kopert firmowych

Drukarnie wykonujące druk kopert na indywidualne zamówienie mogą zaoferować je swoim klientom w wielu wariantach do wyboru. Dzięki temu można dopasować je do konkretnych potrzeb firmy.

Zlecając druk kopert, warto zwrócić uwagę na ich format oraz na sposób zamknięcia koperty. Aby koperta atrakcyjnie reprezentowała firmę, warto także dobrać jej odpowiednią gramaturę i kolorystykę.

Formaty kopert firmowych:

  • koperty DL (220 x 110 mm) – najczęściej używany format kopert, przeznaczony na dokumenty A4 złożone na trzy
  • koperty C4 (229 x 324 mm) – na dokumenty w formacie A4
  • koperty C5 (162×229 mm) – na dokumenty w formacie A5 albo A4 złożone na pół
  • koperty C6 (162 x 114 mm) – na dokumenty w formacie A6

Zamykanie kopert:

  • koperty HK – koperty samoklejące z odkrywanym paskiem zabezpieczającym klej
  • koperty SK – koperty samoklejące z klejem na klapie i kontr-klapie
  • koperty NK – koperty z klejem do klejenia na mokro

Gramatura kopert

Gramatura papieru, który stosowany jest do wykonania kopert. Im większa, tym koperta jest bardziej sztywna.

Najczęściej stosowane są koperty o małej gramaturze. Są tanie i uniwersalne. Te o wyższej gramaturze polecane są na dokumenty, które nie mogą być zginane. Są także bardziej prestiżowe.

Kolorystyka kopert

Najczęściej zamawiany jest druk kopert białych, lecz drukarnie wykonują także koperty w innych kolorach.

Podsumowując, druk kopert to dobry wybór dla każdej firmy. Dodatkowo, ceny tego typu materiałów są naprawdę bardzo atrakcyjne!


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag nolstag koperty firmowetag druk kopert
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: