Druk 3D, Zjeżyce i edukacja przyszłości już w sobotę na TEDxPoznań 2014

PATRONAT MEDIALNY 27-02-2014, 14:19

Głównym wydarzeniem nadchodzącego weekendu będzie z pewnością sobotnia konferencja TEDxPoznań 2014. Bilety zostały wyprzedane prawie miesiąc temu, ale dla wszystkich, którzy nie zasiądą na widowni organizatorzy przygotowali bezpłatną transmisję wideo.

TEDxPoznań 2014 to przygotowana na wzór światowy konferencja, organizowana w stolicy Wielkopolski po raz czwarty. Podstawową ideą wydarzenia jest zaprezentowanie inspirujących, nieograniczonych naukowymi schematami poglądów i idei, które mogą zmienić nasze życie. Bezwzględnym warunkiem jest atrakcyjna forma każdego wystąpienia, a żaden z uczestników nie może mówić dłużej niż 18 minut.

W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest LIFE, czyli życie. Hasło przewodnie zostało uzupełnione słowami: Grow. Explore. Beyond., czyli w wolnym tłumaczeniu Rozwijaj się. Odkrywaj. Sięgaj dalej. W ten sposób organizatorzy pokażą życie z różnych stron i w różnych wymiarach: związanych z poznawaniem świata, samorozwojem, ale także z oddziaływaniem na otoczenie i wychodzeniem poza krąg własnych interesów.

- TEDx to miejsce spotkań pasjonatów innowacyjnych idei, designu i nieszablonowego stylu myślenia - mówi Tomasz Kretek, koordynator TEDxPoznań. - Nie inaczej będzie w Poznaniu. Przygotowaliśmy wiele ciekawych prelekcji, które pozwolą uczestnikom oderwać się od codziennego życia i spojrzeć na nie z innej perspektywy. 

Lista prelegentów, którzy pojawią się na TEDxPoznań 2014 jest imponująca. Jednym z nich jest Janusz Kaniewski - wybitny polski designer, który projektował m. in. dla Ferrari czy Pininfariny. Opowie m. in. o tym, jak może wyglądać miasto przyszłości w wymiarze urbanistycznym i komunikacyjnym. Pojawi się także Helen Patton - wnuczka słynnego generała Pattona. W swoim wystąpieniu “Reaching Fo(u)r stars” pokaże, jak wygląda życie zdeterminowane dziedzictwem i spuścizną swojego dziadka. Michał Grześkowiak - poliglota i coach językowy - opowie o tajnikach innowacyjnej metody nauki języków obcych 4M.

Na konferencji nie zabraknie również poznańskich akcentów. O przyszłości druku 3D opowie Kamil Dziadkiewicz z Omni 3D, autor pierwszego polskiego vloga o druku 3D “Reality maker”. Konferencję rozpocznie natomiast wystąpienie Marka Banaszaka - Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Opowie on m. in. o możliwościach wykorzystania Xbox Kinect do rehabilitacji dzieci. Oprócz nich na TEDxPoznań pojawi się także Dominika Hoppe z jeżyckiej pracowni kulinarno-graficznej Bułka z Masłem.

Nie dziwi więc duża popularność poznańskiego TEDx-a. Zapisy skończyły się 5 lutego. - Chętnych było tylu, że musieliśmy niestety wybierać uczestników - mówi Tomasz Kretek. - Zauważyliśmy nawet, że niektórzy posiadacze biletu próbują sprzedać go nieoficjalnymi kanałami. Organizatorzy zastrzegają jednak, że takie działania są niedozwolone.

Brak biletu nie oznacza jednak końca przygody z TEDxPoznań 2014. W dniu konferencji na stronie www.tedxpoznan.pl dostępna będzie bezpłatna transmisja na żywo, dzięki której będzie można obejrzeć całą konferencję. - Codziennie dostajemy pytanie o możliwość kupienia biletu - mówi Tomasz Kretek, koordynator projektu. - Mamy nadzieję, że uruchomienie transmisji na naszej stronie pozwoli wszystkim chętnym poczuć magię TEDxPoznań.

Do śledzenia transmisji wystarczy przeglądarka internetowa i stabilne łącze. Nie będzie potrzebny żaden dodatkowy sprzęt czy oprogramowanie. Co najważniejsze, wideo będzie udostępnione dla wszystkich chętnych bezpłatnie. Początek transmisji o godz. 10:30.

Sponsorem TEDxPoznań są: Miasto Poznań, Żabka Polska oraz PizzaPortal.pl – największy i najszybciej rozwijający się w Polsce serwis umożliwiający zamawianie jedzenia online.


Tematy pokrewne:  

tag TEDxPoznańtag TEDxtag Poznańtag patronat DI
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy