Drugie życie gier na rynku wtórnym

02-02-2011, 05:44

Automatyczny system skupu i wymiany gier ma dać drugie życie grom konsolowym na rynku wtórnym. Centrum-Gier.pl zarówno skupuje, jak i wymienia gry za 10-15 zł.

Coraz częściej użytkownicy konsol PlayStation, Xbox oraz Nintendo Wii wymieniają się oryginalnymi grami lub sprzedają je na rynku wtórnym. W grudniu powstał kolejny serwis oferujący tego typu usługi.

Sonda
Jesteś zainteresowany wymianą gier?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

W przeciwieństwie do konkurencyjnego Gametrade.pl, o którym pisaliśmy już w Dzienniku Internautów, Centrum-Gier pozwala na automatyczną sprzedaż oryginalnych gier. System automatycznie wycenia tytuł na podstawie wbudowanego cennika i bierze pod uwagę: skład kompletu, stan nośnika i wersję językową.

>> Czytaj też: Sony zbanuje przerobione konsole PS3?

Istnieje także możliwość wymiany gry, z czym wiążą się koszty: 1 grosz - zmienna część oferty, 10 zł - gra do wartości 100 zł i 15 zł dla gry o wartości powyżej 100 zł. Wszelkie przysyłane gry są weryfikowane pod względem zgodności stanu z tym, co zostało zgłoszone przez formularz online.

Centrum-Gier.pl automatycznie wycenia grę użytkownikowi
fot. - Centrum-Gier.pl automatycznie wycenia grę użytkownikowi
Mimo iż jest to kolejna firma oferująca skup i wymianę gier w internecie, nadal nikt nie podejmuje się handlu grami na komputery klasy PC. Rynek gier na PC jest bardzo ciężkim tematem ze względu na duże rozbieżności cen samych gier, jak i zasad licencjonowania. Z tego powodu nigdy nie wprowadzimy tej platformy do swojej oferty – tłumaczy Roman Bendik z Centrum-Gier.pl

>> Czytaj też: Microsoft blokuje przerobione konsole Xbox

Firma planuje uruchomienie także niemieckiej wersji językowej serwisu, przeniesienie centrum do naszego zachodniego sąsiada i pozostawienie oddziału w Polsce. W najbliższym czasie zmianie ma ulec także system wymiany i skupu gier od strony klienta - ma być prostszy.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031