Drugie spotkanie z cyklu Startup Fest MeetUp

07-11-2014, 07:26

We wtorek, 18 listopada br. odbędzie się drugie spotkanie z cyklu Startup Fest MeetUp, które jest doskonałą okazją dla osób z pomysłami na biznes na poznanie potencjalnych inwestorów oraz autorytetów z branży. Tematami przewodnimi wydarzenia będą sport, rekreacja oraz aktywne formy spędzania czasu wolnego. Zgłoszenia startupów przyjmowane są do piątku, 7 listopada.

Startup Fest MeetUp

Startup Fest MeetUp to cykliczne spotkania, które mają na celu zbliżenie świata startupów oraz ekspertów związanych z konkretną branżą.

– Zależy nam na wprowadzeniu nowej jakości do wydarzeń związanych ze startupami w Polsce. W czasie MeetUpów projektodawcy mogą zaprezentować pomysł, przedyskutować go z wybitnymi przedstawicielami branży, w której działają, a czasem wręcz od razu podjąć z nimi współpracę – mówi Mateusz Tułecki, szef projektu Startup Fest i manager inwestycyjny Agory.

W pierwszej edycji Startup Fest MeetUp, związanej z branżą motoryzacyjną, uczestniczyli m.in. Clouto.com, Konfigo.pl i Motoraporter.com. Wśród mentorów znaleźli się przedstawiciele firm takich, jak Google, Castrol, PZU czy Inter Cars, a także osoby odpowiedzialne za rozwój biznesu w Agorze. Uczestnicy mieli możliwość zweryfikowania swoich tez i modeli biznesowych oraz nawiązania kontaktów, które zaprocentują w przyszłości.

Startup Fest MeetUp

– Zarówno warsztaty, jak i rozmowy z ekspertami podczas sesji mentorskiej okazały się dla nas bardzo wartościowe – mówi Wojciech Kaczor z Konfigo.pl. – Zakładam, że obecni na sali specjaliści również nie byli rozczarowani zaprezentowanymi pomysłami – dodaje.

Najbliższe wydarzenie, poświęcone startupom związanym ze sportem, rekreacją i aktywnym spędzaniem czasu wolnego, odbędzie się we wtorek, 18 listopada br. w siedzibie Agory w Warszawie. Przedstawiciele funduszu Innovation Nest oraz SPIN – Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest – poprowadzą pierwszą część spotkania, czyli warsztaty oparte na metodologii „Customer Development”. Druga część to sesje mentoringowe z udziałem przedstawicieli firm z branży.

– Uczestnicy będą mogli zweryfikować podstawowe założenia swojego modelu biznesowego i wspólnie zastanowić się, czy proponowany produkt lub usługa adresują rzeczywisty oraz istotny problem lub oczekiwanie wybranej grupy odbiorców – mówi Marek Kapturkiewicz, partner w funduszu Innovation Nest. Partnerem wydarzenia jest rówież firma Benefit Systems.

Startup Fest MeetUp

Na kolejne miesiące zaplanowane są następne cztery spotkania z cyklu Startup Fest MeetUp, których tematyka dotyczyć będzie m.in. mody i designu, zdrowia, usług oraz hardware’u.

Więcej informacji o Startup Fest MeetUp: startupfest.pl


Tematy pokrewne:  

tag startupytag Startup Fest MeetUp
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829