Drobnica morska - wszystko co warto wiedzieć

12-02-2020, 14:19

Transport drobnicowy LCL (Less than Container Load) cieszy się sporą popularnością. Jest on oferowany przez wiele przedsiębiorstw świadczących usługi spedycyjne oraz transportu międzynarodowego. To prosty sposób na to, aby zminimalizować koszty. Trzeba wiedzieć, że drogą morską można przetransportować sporą ilość ładunków, w cenach konkurencyjnych dla innych rodzajów transportu. Oczywiście jest to rozwiązanie, które posiada nie tylko zalety, ale również wady. Co warto wiedzieć o LCL?

transport morski

Zastanawiasz się, co to jest drobnica morska? Jest to nic innego, jak forma transportu morskiego konsolidująca mniejsze ilości towaru do przesyłki zbiorczej. Przy drobnicy morskiej Atutem jest fakt, że taka usługa nie generuje zbyt dużej ilości formalności. W wielu przypadkach spedycja morska jest rozsądniejszym rozwiązaniem niż transport kolejowy czy samolotowy, który ma znacznie wyższe stawki. Oczywiście za formalności odpowiada firma spedycyjna zajmująca się organizacją transportu. Niezbędne jest przedstawienie podstawowych danych na temat towarów. Muszą one pomyślnie przejść przez odprawę celną - jest to niezbędne do tego, aby wyruszyły w dalszą drogę do celu.

Spedycja morska - bezpieczeństwo towarów

Transport morski drobnicowy uchodzi za bezpieczny, a więc nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo towarów. W zdecydowanej większości przypadków ładunki dostarczane są odbiorcy w nienaruszonym stanie. Wszelkie ewentualnie zaistniałe problemy rozwiązuje przedsiębiorstwo spedycyjne, które odpowiada za organizację danego transportu. Brak konieczności przeładunków sprawia, że ryzyko uszkodzenia, czy też zaginięcia towaru znajduje się na bardzo niskim poziomie.

Korzystna cena

Faktem jest, że drobnica morska generuje niższe koszty, niż transport kolejowy lub lotniczy. Jest to więc sprawdzone źródło oszczędności, Obecnie drogą morką najczęściej przewożone są przesyłki z Chin. Koszt usługi zależy w dużej mierze od objętości ładunku. Jak już wspomniano, konsolidacja przesyłek pozwala zredukować ceny. Im mniej portów odwiedzi ładunek, tym lepiej. Najtańszym rozwiązaniem jest bezpośrednia podróż od portu do portu (np. z Chin do Polski). Nie można również zapomnieć o kosztach związanych z rozładunkiem kontenerów lub palet. Towary muszą zostać przetransportowane do miejsca magazynowania - zajmuje się tym jednak przedsiębiorstwo transportowe.

Drobnica morska - czas transportu

Czas transportu to podstawowa wada drobnicy morskiej. Ładunki dotrą do celu o wiele później niż w przypadku transportu kolejowego lub samolotowego. Właśnie dlatego nie każda grupa produktów może być przetransportowywana w ten sposób. Średni czas oczekiwania to 4-6 tygodni, jednak wszystko zależy od tego, jaką odległość musi przemierzyć statek. Na uwagę zasługuje fakt, że spedycja morka stale się rozwija. Głównym celem jest maksymalne usprawnienie procesu transportu.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag transport morskitag drobnica morska
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: