Dozownik do ręczników jednorazowych i mydła

07-09-2020, 11:02

Zapewnienie najwyższych standardów higieny w łazienkach przestrzeni publicznej to trudne zadanie, któremu jednak można sprostać, korzystając z profesjonalnych dozowników i środków myjących. W żadnej łazience nie powinno zabraknąć dozowników do ręczników jednorazowych oraz do mydła w płynie, w pianie lub w sprayu. Co warto wiedzieć o tych urządzeniach, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnych modeli?

Profesjonalny dozownik do ręczników

Każda łazienka powinna zapewniać swoim gościom możliwość higienicznego osuszenia dłoni. Brak takiego rozwiązania sprawia, że świeżo umyte dłonie odruchowo wycieramy w odzież, na której w ciągu dnia mogło nagromadzić się wiele szkodliwych drobnoustrojów. Co ciekawe specjaliści dowodzą, że nie do końca dobrym rozwiązaniem są także popularne suszarki do dłoni. Okazuje się, że mogą się one przyczyniać do rozpylania bakterii, co niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Idealnym rozwiązaniem pozostaje więc wciąż dozownik do ręczników papierowych.

dozownik mydła

W sprzedaży dostępne są dozowniki do ręczników w roli lub w składce. W przypadku tych pierwszych urządzenie wyposażone jest w specjalne ząbki, najczęściej wykonane z włókna szklanego, które ułatwiają dozowanie mniejszych odcinków papieru. Rozwiązanie to z czasem zaczęły jednak wypierać o wiele bardziej wydajne i higieniczne ręczniki w składce. Ich przewaga polega na dotykaniu przez użytkowników jedynie pobieranego odcinka ręcznika papierowego, co ogranicza ryzyko powstawania krzyżowych zakażeń bakteryjnych. Co więcej, ręczniki w składce mają rozmiar dopasowany do potrzeb użytkowników, dzięki czemu do wytarcia dłoni wystarczający jest jeden odcinek. Efekt? Zdecydowanie mniejsze zużycie.

Dodatkową funkcją dozowników do ręczników papierowych jest ochrona przed zabrudzeniem i zamoczeniem, o które szczególnie łatwo w wilgotnych warunkach łazienki.

Dozownik do mydła w płynie

Istnieją trzy zasadnicze rodzaje mydła, które wykorzystywane są w przestrzeni publicznej:

  • w płynie,

  • w pianie,

  • w sprayu.

Tradycyjne mydło w płynie to propozycja wciąż najczęściej spotykana w wielu łazienkach. O jej sukcesie decyduje szeroka dostępność jednorazowych wkładów wymiennych, stosunkowo niska cena dozowników do mydła, a także tradycja. Jak się jednak okazuje, propozycja ta jest najmniej wydajna, dlatego znaleziono dla niej korzystniejsze alternatywy.

Dozownik do mydła ( sprawdź https://calde.pl/dozownik-do-mydla ) w pianie to nowoczesne rozwiązanie, które można często spotkać w łazienkach, którym szczególnie zależy na dobrym wrażeniu gości. Delikatna pianka skutecznie myje i pielęgnuje skórę dłoni, a dodatkowo jest bardzo wydajna. Jedno opakowanie starcza więc na więcej dozowań niż w przypadku mydła w płynie. Rozwiązanie to wymaga jednak zastosowania innego dozownika do mydła ze specjalnym systemem napowietrzającym wkład w płynie. W efekcie powstaje wspomniana już pianka.

Mydło w sprayu wciąż jest stosunkowo rzadko spotykane w łazienkach przestrzeni publicznej. Jest to obecnie jednak jeden z najbardziej oszczędnych sposobów na mycie dłoni. Dozowniki do mydła w sprayu mogą jednocześnie obsługiwać mydło w płynie oraz środki dezynfekcyjne, dlatego są niezwykle uniwersalnym sprzętem. Rozwiązanie to można więc zaliczyć do przyszłościowych propozycji, które pewnie wkrótce coraz częściej będziemy spotykać w łazienkach przestrzeni publicznej.

Źródło https://calde.pl


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: