Dotacje na e-biznes także dla starszych firm

Forsal.pl 18-03-2010, 08:19

Resort spraw wewnętrznych proponuje, by z dotacji na e-biznes mogły skorzystać firmy, które działają dłużej niż rok. To ma pomóc młodym przedsiębiorcom, dla których w ostatnim konkursie zabrakło pieniędzy.

Na spotkaniu zespołu, który ma usprawnić dotacje na e-biznes, zaproponowaliśmy, by ci przedsiębiorcy mogli aplikować w kwietniowym konkursie, nawet jeśli ich firmy będą istniały dłużej niż rok – mówi Rafał Poździk, zastępca dyrektora Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego w MSWiA. Dodaje, że wszystkie urzędy zgodziły się na to rozwiązanie. Teraz musi ono zostać w odpowiedni sposób wpisane do przygotowywanej noweli rozporządzenia o udzieleniu e-dotacji.

Obecnie o wsparcie w Działaniu 8.1 w programie Innowacyjna Gospodarka mogą się starać wyłącznie małe firmy, które działają krócej niż 12 miesięcy. Jak wyjaśnia Bartosz Dąbrowski, właściciel firmy doradczej Dabrowsky, ten czas jest liczony do momentu złożenia wniosku o dotacje. Tymczasem wielu młodych przedsiębiorców, którym nie udało się w 2009 roku dostać pieniędzy, skarży się, że nie będą mogli w kwietniu ponownie ubiegać się o wsparcie, bo ich firmy będą już za stare.

Zdaniem ekspertów pomysł MSWiA nie pomoże wszystkim w dostępie do funduszy unijnych. – Zaproponowane rozwiązanie nie uwzględnia tego, że część przedsiębiorców mogła już rozpocząć swoje inwestycje. Oni nie mają już żadnych szans na unijne pieniądze, bo UE finansuje tylko nowe projekty – tłumaczy Ewa Fedor, ekspert Konfederacji Pracodawców Polskich.

Szczegóły w Forsal.pl w artykule pt. Z dotacji na e-biznes będą mogły skorzystać firmy istniejące nawet ponad rok

Mariusz Gawrychowski

Forsal.pl


Następny artykuł » zamknij

PiS zbiera sympatyków w sieci

Źródło: Forsal.pl
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930