Domeny .CO dostępne w Polsce

22-07-2010, 16:42

Firma home.pl udostępniła polskim klientom możliwość rejestracji domen z nową końcówką .CO. Choć teoretycznie jest to narodowa domena Kolumbii, według home.pl to największy obecnie przebój rynku domen. Najdroższa spośród nich została sprzedana za 350 tys. USD.

Sonda
Kupisz domenę .CO?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam takiej potrzeby
wyniki  komentarze

Tylko w pierwszym dniu udostępnienia domen z rozszerzeniem .CO dla klientów spoza Kolumbii na całym świecie zostało zarejestrowanych ponad 100 000 tego typu adresów.

Wiadomo nie od dziś, że dobry adres internetowy może przyczynić się do odniesienia sukcesu. Dla firmy z Polski, która posiada klientów, partnerów lub filie za granicą czy choćby angielską wersję swojej strony, inwestycja w domenę z rozszerzeniem .CO może mieć wymierny efekt marketingowy.

Tymczasem możliwość rejestracji tego typu domen zaczęły wykorzystywać osoby i firmy, które liczą na szybkie i zyskowne ich odsprzedanie. Takie adresy, jak np. agora.co, gazeta.co, pekao.co, multibank.co czy zywiec.co, zostały już zarejestrowane. W żadnym z podanych przykładów w danych abonenta nie widnieją nazwy właścicieli tych marek.

>> Czytaj też: AZ uruchamia giełdę domen i sklepy internetowe

Skrót .CO jest powszechnie rozpoznawany w Europie, USA, Kanadzie i Australii jako skrót od Company, Corporation, Cooperate czy Commerce. Nic więc dziwnego, że za granicą zainteresowanie domeną jest ogromne.

Już ponad 28 000 firm zdecydowało się na zarejestrowanie swojej nazwy z nowym rozszerzeniem, wśród nich między innymi: American Express, Apple, BMW, Coca-Cola, Disney, eBay, Facebook, Google, IKEA, Microsoft, MTV, Nike, Nokia, Panasonic, Samsung, Sony, Toshiba, Toyota, Twitter, Visa oraz Yahoo.

Przeprowadzone zostały już także aukcje Premium kilku domen .CO, które zakupiono za wysokie sumy:

  • o.co - sprzedana za 350 tys. USD, nabywcą jest firma Overstock.com,
  • e.co - sprzedana za 81 tys. USD nabywcą jest firma B52 Media,
  • t.co - nabywcą jest Twitter.

Koszt rejestracji domen .CO w home.pl to 99 zł netto.

>> Czytaj też: Obalamy 10 mitów na temat domen internetowych


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031