Dodatkowy obiektyw do smartfona - czy warto go kupić?

12-01-2018, 07:54

Obecnie aparaty fotograficzne są absolutnym standardem w urządzeniach komórkowych. Trudno sobie wyobrazić jakikolwiek współczesny model smartfona bez tego komponentu. Wiele z nich posiada bardzo dobre parametry, dzięki którym wykonywane zdjęcia coraz mocniej przybliżają się do fotografii robionych przy pomocy profesjonalnego aparatu. Fotograficzne funkcje smartfona można jednak dodatkowo rozbudować.

obiektyw do smartfona

Zasady działania aparatów w smartfonach

Między aparatami klasycznymi, a tymi znajdującymi się w smartfonach, występuje szereg istotnych różnic. Zasada ich działania jest jednak praktycznie taka sama. Wpadające do obiektywu światło ulega ogniskowaniu na matrycy, czyli elemencie światłoczułym. Składa się ona z kilku milionów pikseli, czyli punktów reagujących prądem elektrycznym na padające fotony. Zbierany z pikseli sygnał jest wzmacniany, a następnie przetwarzany w cyfrowy obraz fotograficzny. Aby wykonane zdjęcie mogło zawierać informacje o fotografowanych kolorach, pod matrycą musi znajdować się filtr RGBG. Jest on mozaiką trzech barw: czerwonej, niebieskiej oraz zielonej, dzięki którym każdy piksel rejestruje światło wyłącznie w jednym kolorze.

Popularność zdjęć ze smartfona

Na obecną popularność zdjęć wykonywanych za pomocą smartfonów wpływ ma kilka istotnych czynników. Do najważniejszych z nich należy wygoda obsługi, połączona z praktyczną mobilnością telefonów komórkowych. Każdy użytkownik smartfona może zawsze mieć przy sobie urządzenie przystępne w użytkowaniu oraz wyposażone w multum funkcji. Smartfon pozwala na wykonywanie zdjęć bardzo dobrej jakości w praktycznie każdej sytuacji. Umożliwia magazynowanie ich w niemal nieograniczonych ilościach w pamięci urządzenia, a także bezproblemowe przesyłanie innym użytkownikom. Rozwój internetu i mediów społecznościowych również przyczynił się do popularyzacji zdjęć wykonywanych smartfonem, które za pomocą odpowiednich aplikacji można dowolnie edytować i udostępniać znajomym.

Ewolucja aparatów w smartfonach

W ostatnich latach nastąpił znaczący wzrost jakościowy segmentu urządzeń mobilnych, co doprowadziło do wyraźnego obniżenia zapotrzebowania na klasyczne aparaty cyfrowe. Prawdziwą ewolucją i przełomem będzie jednak wprowadzenie do powszechnej sprzedaży smartfonów z obiektywami o zmiennej ogniskowej. Dają one ogromne możliwości izolowania obiektów z otoczenia, wyboru punktu ostrzenia czy kompozycji kadru. Tak wyposażone urządzenia stanowią prawdziwą atrakcję nie tylko dla amatorów, ale również profesjonalistów. Zanim jednak smartfony będą mogły się pochwalić układami kilku kamer i soczewek zbudowanych ze specjalnych materiałów dyfrakcyjnych, interesującym sposobem na usprawnienie możliwości wbudowanego aparatu jest dokupienie dodatkowego obiektywu.

Obiektywy do smartfonów

Specjalny, nakładany bezpośrednio na smartfona obiektyw to bardzo praktyczne akcesorium. Jego zadaniem jest uzupełnienie podstawowych funkcji urządzenia, poprzez odtworzenie namiastki różnych trybów obecnych wyłącznie w profesjonalnych aparatach fotograficznych. Dodatkowy obiektyw do smartfona może nadać kamerze szerszy kąt widzenia i optycznie zwiększyć powierzchnię fotografowanego obszaru, a nawet poprawić głębię i kolorystykę zdjęć. Da się też w interesujący sposób zniekształcić obraz oraz wykonywać efektowne zbliżenia małych obiektów. Za pomocą tego prostego gadżetu można uzyskać bardzo przyzwoity efekt teleobiektywu, nawet z kilkunastokrotnym zoomem optycznym. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele obiektywów dodatkowych. Należą do nich zarówno produkty dedykowane konkretnym flagowym urządzeniom, jak i modele uniwersalne, przystosowane do pracy z praktycznie dowolnym smartfonem.

Szerokokątny obiektyw #CLIPPO

Dużą funkcjonalnością oraz bardzo prostym i szybkim montażem charakteryzuje się szerokokątny obiektyw do smartfona #CLIPPO. Posiada bardzo wiele funkcji standardowych, takich jak tryby Makro i Fish Eye, a także poszerzony kąt widzenia, pozwalający na objęcie znacznie większej przestrzeni w kadrze. W obiektywie zastosowana została zeszlifowana soczewka optyczna doskonałej jakości. Dzięki niej zdjęcia zyskują wysoki kontrast i nieskazitelne barwy, co upodabnia je do fotografii wykonywanych za pomocą prawdziwej lustrzanki. Obiektyw do smartfona #CLIPPO jest przy tym bardzo poręczny i wygodny, dzięki czemu można zawsze nosić go przy sobie oraz błyskawicznie podłączać do różnych telefonów. Stanowi tym samym interesujące rozwiązanie dla osób lubiących poeksperymentować z fotografią. Z powodzeniem zadowoli także tych, którym zależy na bardziej profesjonalnym wyglądzie zdjęć wykonywanych smartfonem.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: