Dobroczynny wpływ korzystania z sauny – poznaj jej zalety!

10-10-2017, 08:51

Sauny – w mniej lub bardziej zbliżonej do współczesnych formie – znane były już naszym przodkom, żyjącym przed Chrystusem. Wówczas nie były wiadome jednak wszystkie korzyści z parowych seansów, których jesteśmy świadomi dzisiaj. Przekonaj się dlaczego warto korzystać z sauny i jak może to wpłynąć na Twoje zdrowie i samopoczucie.

sauna

Komfort i bezpieczeństwo w saunie

Sauny w Polsce nie przyjęły się tak bardzo jak u naszych północnych sąsiadów. Są jednak pewne grupy osób, które nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez tej formy relaksu. Kąpiele parowe są szczególnie popularne wśród sportowców i osób przykładających sporą wagę do kwestii urody i pielęgnacji.

Wśród naszego społeczeństwa – a zwłaszcza osób w starszym i średnim wieku – spopularyzowało się przekonanie, że sauna nie jest dla wszystkich. Rzeczywiście osoby z nadciśnieniem, chorym sercem czy problemami naczyniowymi powinny unikać tego typu przyjemności w klasycznej formie. Współcześnie rynek saun oferuje jednak również rozwiązania infrared (wykorzystujące promienniki podczerwone), które znane są bezpieczeństwa w użytkowaniu. Mogą z nich korzystać właściwie wszyscy, a seansy możliwe są nawet codziennie. Warto zauważyć, że zalecaną częstotliwością przebywania w saunie suchej jest jedna wizyta w tygodniu.

Wpływ sauny na organizm i ciało

Temperatura oraz wilgotność panujące w saunie przede wszystkim sprzyjają wyglądowi i kondycji skóry. Wpływają na odblokowanie się gruczołów łojowych, wspomagają walkę z cellulitem, poprawiają ukrwienie tkanek oraz dotleniają cerę. Ponadto warunki panujące w tym środowisku doskonale oczyszczają organizm z toksyn, nadmiaru soli oraz wszelakich nieczystości. Nie zapominajmy, że seanse w saunie działają na ludzki organizm także od wewnątrz. Podczas regularnego korzystania z tej formy relaksu i pielęgnacji można spodziewać się wzrostu odporności oraz lepszego samopoczucia. Do innych atutów należy rozluźnienie i obniżenie napięcia, poprawa samopoczucia, pobudzenia krążenia, a także walka z przypadłościami górnych dróg oddechowych, schorzeniami kości i stawów czy wszelakimi nerwobólami. Niejednokrotnie wizyty w saunie zalecane są także osobom w podeszłym wieku, ze względu na właściwości kojące, wydzielanie endorfin, przeciwdziałanie depresji oraz komfort termiczny poprzez wspomniane pobudzenie krążenia. Warto wspomnieć również o dobroczynnych skutkach aromaterapii, jaką można praktykować dzięki wzbogaceniu seansu o olejki eteryczne. Wówczas sesja w tym miejscu będzie nie tylko bardziej odprężająca, ale także lecznicza.

Poszukując informacji i ciekawych rozwiązań związanych z saunami i łaźniami zajrzyj na stronę http://saunatech.pl/, gdzie znajdziesz kompleksowe wyposażenie, zestaw akcesoriów oraz garść informacji na temat sauny fińskiej i łaźni parowej. 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. NASA
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.