Do lekarza bez kolejki

23-02-2009, 18:39

Każdemu z nas zdarzyło się stać w kolejce do rejestracji w "naszym" NZOZ-ie. Wielu zdarzyło się również upokarzające kolejkowanie w prywatnej placówce medycznej, zakończone komunikatem od znudzonej rejestratorki - "nie ma miejsc na dziś". ZapisyOnLine.eu mogą okazać się miłą odmianą dla internautów poszukujących usługi medycznej i to w dowolnym miejscu kraju.

Przy złym samopoczuciu ostatnią rzeczą, na jaką ma ochotę potencjalny pacjent, jest stanie w kolejce do rejestracji. Lubieżne kichanie w plecy kolejkującemu przed nami i upojne obsmarkiwanie z tyłu, utyskiwania starszej osoby, marudzenie gorączkującego dziecka - i w tym wszystkim - my. Chorzy. Zmęczeni. I w dodatku w obcym mieście...

Serwis ZapisyOnLine.eu wydaje się wypełniać lukę, umożliwiając wyszukiwanie placówki/lekarza/usługi medycznej przez internet i rezerwowanie wizyty. Założenie konta w serwisie jest bezpłatne, ale w tej chwili - aby skorzystać z usług serwisu - trzeba opłacić abonament.

Przy zakładaniu konta zbierane są szczegółowe informacje, z numerem PESEL i numerem dowodu osobistego włącznie. Jak ujęto to w regulaminie - "administrator uprawniony jest do ujawnienia danych osobowych wyłącznie podmiotom upoważnionym na podstawie właściwych przepisów prawa, zgodnie z zasadami Polityki Ochrony Prywatności, postanowieniami Regulaminu i obowiązującymi przepisami prawa". Klient ma prawo usunąć konto, poprawiać dane etc. Jedno konto dotyczy jednej osoby, nie ma na razie możliwości tworzenia kont rodzinnych (by umówić na wizytę np. rodzica i dziecko razem, choć jest to w przyszłości planowane).

Abonament można opłacać SMS-em, przelewem online lub tradycyjnym oraz kartą. Miesięczny (30 dni) abonament kosztuje 10,98 zł bez względu na formę płatności. Jak wyjaśnia Kamil Kośmider z Senix Mobile z Siedlec, firmy tworzącej ZapisyOnLine.eu, jeżeli placówka medyczna podpisze z Senix porozumienie, to pacjenci danej placówki będą zwolnieni z opłacania abonamentu. Oferta jest zaplanowana głównie dla placówek medycznych, a założeniem serwisu jest to, aby w niedalekiej przyszłości pacjenci mieli do niego darmowy dostęp. Baza placówek medycznych liczy w tej chwili 300 przychodni, oferujących zarówno usługi kontraktowane przez NFZ, jak i pozostałe (np. homeopatia, irydiolodia, ziołolecznictwo itp.).

Serwis w chwili obecnej oferuje możliwość zapisania się do lekarza oraz wyszukania z bazy odpowiedniego specjalisty, jak również rezygnacji z zamówionego terminu wizyty. Przychodnie współpracujące otrzymają login i hasło, gdzie będą miały wgląd do zarejestrowanych wizyt poprzez serwis. Pacjenci przychodni niewspółpracujących z serwisem będą umawiani innym kanałem na wizytę do lekarza. W niedalekiej przyszłości ma zostać dodany panel dostępowy dla lekarzy. Serwis rusza 2 marca br.

Rozwinięcie tematu w artykule pt. Do lekarza poprzez internet? - więcej wyjaśnień


Źródło: ZapisyOnLine.eu
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031