Do czego stosuje się płyty warstwowe?

22-07-2017, 08:36

Płyty warstwowe stosowane są jako materiał budowlany, przede wszystkim do budowy centrów handlowych czy ogromnych magazynowych hal. Zyskują one coraz większą popularność na rynku ze względu na swoje liczne zalety.

Płyty warstwowe, jak sama nazwa wskazuje, składają się z kilku warstw. Najczęściej są to dwie warstwy osłonowe, pomiędzy którymi znajduje się tak zwany rdzeń. Rdzeń ma właściwości termoizolacyjne, a najczęściej jest on poliuretanowy, poliizocyjanurowy, styropianowy, albo wykonany z wełny mineralnej. Okładziny natomiast są albo metalowe, albo niemetaliczne. Te pierwsze charakteryzują się przede wszystkim sztywnością, trwałością, ale i niskimi cenami.

Płyty warstwowe są coraz częściej wykorzystywane w polskim budownictwie dzięki swoim świetnym właściwościom. Przede wszystkim chodzi tu o doskonałą termoizolację, którą osiągnąć można właśnie poprzez zastosowanie płyt warstwowych. Szczególnie poleca się ich użycie w przypadku osób, którym zależy na zaoszczędzeniu pieniędzy właśnie na ocieplaniu budynku. Z pewnością koszty włożone w zamontowanie płyt warstwowych zwrócą się w bardzo szybkim tempie dzięki świetnej termoizolacji. Aby polepszyć te właściwości stosuje się również płyty, których rdzeń wykonany jest z dwóch rodzajów materiału. Natomiast aby zwiększyć właściwości ognioodporne stosuje się rdzenie wykonane z wełny mineralnej.

Wciąż zwiększająca się popularność tego materiału budowlanego wynika przede wszystkim z tego, że montaż płyt warstwowych jest niezwykle prosty i szybki. To wszystko dzięki temu, że są one bardzo lekkie. Płyty warstwowe wykazują również idealne właściwości wibroizolacyjne. Firmy budowlane oferują także płyty w wielu wariantach kolorystycznych.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą oferującą montaż płyt warstwowych Stawoz.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. KasperskyRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: