Do 16 stycznia startupy mogą zgłaszać się do drugiej edycji Orange Fab

12-12-2014, 10:58

Orange Fab to program wspierający rozwój małych, innowacyjnych firm, tzw. startupów. Jego uczestnicy otrzymają szansę na rozwój swojego produktu i współpracę z Orange, na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, zdobycie inwestora i wsparcie finansowe. Do nowej edycji można się zgłaszać do 16 stycznia 2015. Projekty finalistów pierwszej edycji są już wdrażane do oferty Orange.

W ramach Orange Fab startupy zyskują dostęp do zasobów technicznych i marketingowych Orange Polska, kanałów komunikacji (w tym mediów społecznościowych) i kanałów dystrybucji Orange. Mogą liczyć także na wsparcie mentorów z lokalnych ekosystemów technologicznych oraz dofinansowanie na rozwój produktu. Dla Orange współpraca ze startupami to szansa na pozyskanie innowacyjnych produktów do swojej oferty.

orange fab

- Warto spojrzeć na te korzyści w szerszym wymiarze: nawiązując współpracę ze startupami, nie oczekujemy szybkiego zysku; raczej uczymy się od siebie nawzajem. Duże firmy, aby skutecznie konkurować na rynku, muszą być innowacyjne, a nowatorskie, niekonwencjonalne pomysły powstają właśnie w małych firmach. Dla nas współpraca z nimi to jest zastrzyk nowej energii, świeże spojrzenie i pomysły na wykorzystanie technologii. Natomiast dla startupów to dobra lekcja dojrzałego biznesu. Wspieranie młodych, początkujących przedsiębiorstw jest także elementem odpowiedzialnego społecznie biznesu. Dzisiaj to są startupy, ale za parę lat mają szansę stać się aktywnymi graczami na rynku i pozytywnie wpłynąć na naszą gospodarkę – wyjaśnia Piotr Muszyński, wiceprezes zarządu OPL ds. operacyjnych.

Laureaci pierwszej edycji programu wśród korzyści ze współpracy z Orange wskazywali przede wszystkim na dostęp do infrastruktury i nawiązywanie międzynarodowych kontaktów.

- Pierwsza edycja Orange Fab przyniosła wymierne efekty - na początku przyszłego roku dwa rozwiązania: PublishSoSimply i wizyta.pl będzie można kupić w naszej „chmurze dla firm”. Trzecim z wybranych rozwiązań, Sesame+, interesuje się firma Integrated Solutions – dodaje Piotr Muszyński, wiceprezes zarządu Orange Polska.

Marcin Szary z Sesame+ podkreśla m.in. to, że dzięki współpracy z Orange mogą skorzystać z ich infrastruktury m.in. bramki USSD, którą jego firma wykorzystuje w systemie silnego uwierzytelniania. Jest to ważna część naszej usługi, dlatego cieszę się, że mogliśmy skorzystać z platformy sprawdzonego operatora – mówi Szary.  

Orange Fab jest programem międzynarodowym. Do tej pory odbył się 8 państwach: we Francji, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Japonii, Korei Płd., Tajwanie, Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Polsce. Do 1. edycji polskiego Orange Fab zgłoszonych zostało 107 usług i rozwiązań. Dominowały usługi cloud computingowe, e-commerce oraz cyfrowego kontentu.

Aby wziąć udział w nowej edycji programu, należy zgłosić swój startup na stronie orangefab.pl/apply. Termin zgłoszeń upływa 16 stycznia 2015 r. Wybrane firmy przystąpią do pracy już 21 lutego 2015 r.

 

Partnerem sekcji Startupy jest PizzaPortal.pl - startup, który powstał w 2010 roku, a od 2012 roku stał się częścią grupy Delivery Hero, holdingu ułatwiającego zamawianie jedzenia na całym świecie. Wgryź się w sukces razem z PizzaPortal.pl!

Masz problem lub pytanie dotyczące biznesu? Wyślij je na startup@di24.pl

Wgryź się w biznes z PizzaPortal.pl


Tematy pokrewne:  

tag startupytag Orange Fab
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy