Długoterminowe baterie w komórce to nieodległa przyszłość

02-03-2007, 09:24

Technologia użytkowa będzie rozwijała się w dynamicznym tempie - wynika z badania przeprowadzonego wśród 3,5 tys. specjalistów sektora high-tech w Korei Południowej. Przewidywania koreańskich ekspertów co do niedalekiej przyszłości komputerów, telefonów komórkowych, medycyny, a nawet sprzętu wojskowego wydają się być obiecujące.

Wielu z czytelników zapewne ucieszą prognozy, że już za 5 lat baterie w telefonach komórkowych miałyby wystarczać na 2 miesiące. Byłby to istotny przełom, gdyż obecnie doładowywanie raz w tygodniu jest wręcz koniecznością.

3 kolejne lata czekania mają nam przynieść... zapachy z komputera - czytamy w BBC, które przedstawiło wyniki sondażu. Dodatkowe urządzenie podłączone do naszego sprzętu miałoby być wyposażone w cartridge zapachowy, który uwalniałby odpowiednią mieszankę w zależności od zawartości strony internetowej, na której użytkownik właśnie się znajduje.

Nowości nie ominą także medycyny i wojska. Jak podaje BBC, w roku 2018 standardem mają stać się roboty wykonujące operacje, co ma wyeliminować błędy czynnika ludzkiego. Jednocześnie roboty mają osiągnąć takie rozmiary, by bez przeszkód poruszać się w ludzkim ciele. Wyposażone w odpowiednie leki, leczyłyby lub niszczyły chore komórki. Z kolei armie mają doczekać się kulo- i wodoodpornych ubrań, które dostosowywałyby swój wygląd do otoczenia.

W Korej Południowej - kraju, który cieszy się powszechnym dostępem do najszybszych łączy internetowych, a telefony komórkowe trzeciej generacji to chleb powszedni - można oczekiwać zakrojonych na szeroką skalę prac badawczych nad proponowanymi rozwiązaniami. Może przy okazji pojawią się nowe pomysły?

Źródło: BBC
Tematy pokrewne:  

tag zapachytag sondażetag robotytag prognozytag mundurtag high-techtag badania
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy