#DLADZIECIAKÓW - jak sprawić, by na ustach ponad 200 dzieci pojawił się w święta uśmiech

05-12-2014, 17:48

Drodzy Czytelnicy, Karol Zieliński z PayLane zorganizował akcję, którą nazwał po prostu #DLADZIECIAKÓW. Chodzi w niej o to, by na twarzach ponad 200 dzieciaków z domów dziecka zawitał w najbliższe święta uśmiech. Nie trzeba chyba długo tłumaczyć, jak coś takiego zrobić.

Akcja polega na zbiórce pieniędzy wśród internautów, by móc za nie kupić prezenty. Zakupione prezenty trafią do dzieciaków z 11 domów dziecka z całej Polski.

dladzieciakow.paylane.pl

Organizatorzy sprawdzili, jakie prezenty chciałyby dostać dzieci ze współpracujących domów dziecka i wyliczyli, że potrzebna jest na to kwota 27 715 zł.

Do tej pory udało się uzbierać już ponad 21 tys. zł. Do końca akcji pozostał tylko tydzień, a brakuje nieco ponad 6 tys. zł, więc jest spora szansa, że uda się zakupić wszystkie wymarzone prezenty.

Jak zwykle liczy się każda złotówka, każde 5 czy 10 złotych. Ale oprócz pieniędzy ważny jest też każdy internetowy SHARE czy TWEET w social media (można go łatwo wykonać ze strony akcji), dzięki czemu można będzie dotrzeć do znacznie większej liczby osób, które mają ochotę włączyć się w takie działania.

W akcji #DZLADZIECIAKOW biorą udział poniższe domy dziecka:

 1. Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Jedynka" w Białymstoku
 2. Rodzinny Dom Dziecka w Gdyni
 3. Dom Rodzinny w Liniewku Kaszubskim
 4. Dom Rodzinny w Luzinie
 5. Dom Dziecka im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu
 6. Dom Dziecka nr 3 w Poznaniu
 7. Dom Dziecka im. Św. Józefa w Sanoku
 8. Wielofunkcyjna Placówka Pomocy Rodzinie w Szczecinku
 9. Stowarzyszenie "Bliżej Domu" w Tczewie
 10. Dom Rodzinny w Wejherowie
 11. Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza Typu Socjalizacyjnego w Wołowie

Za całą akcją stoi Karol Zieliński, który odpowiada za warstwę organizacyjną akcji oraz współpracę z domami dziecka. Gdy założona kwota zostanie już uzbierana, Karol kupi prezenty i dostarczy je do tych, którzy na nie czekają. Natomiast w przypadku dwóch domów dziecka zostanie przelana kwota na prezenty na konta bankowe konkretnych placówek.

Szczegóły dotyczące akcji oraz możliwość dołożenia się do zbiórki znajdziecie na stronie:

dladzieciakow.paylane.pl

Gorąco zapraszam Czytelników do wsparcia tej inicjatywy. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że dzieciaki poszkodowane przez los lub dorosłych nie mają łatwego życia. Zrzucając się dla nich na wymarzone prezenty, możemy im zrobić nieoczekiwaną i niezwykle miłą niespodziankę. Być może niektóre z tych dzieci zrozumieją, że jest więcej osób, którym na nich zależy, niż tylko wychowawcy i opiekunowie, i dzięki temu z większym optymizmem będą patrzeć w przyszłość.


To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
« Marzec 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: