Dlaczego właściwy zakup opon do Twojego samochodu jest tak ważny?

12-03-2018, 08:06

Jednym z najważniejszych elementów składających się na ludzkie życie jest poczucie bezpieczeństwa. Każdy człowiek chce i lubi czuć się bezpiecznie, niezależnie od sytuacji. Jednym z takich stałych momentów, w których odczuwamy silną potrzebę bezpieczeństwa jest przemieszczanie się.

koło

Nikt bardziej niż kierowcy nie wie, jak ważne jest zachowanie ostrożności na drodze. Jednym z głównych czynników, które wywołują spokój o bezpieczeństwo drogowe są opony. Naturalnie, muszą być one dostosowane do pory roku i warunków panujących podczas podróży, dlatego też tak ważny jest odpowiedni ich dobór.

Opona, która wpływa na bezpieczeństwo

Opony to element pojazdu, który bezpośrednio utrzymuje kontakt z podłożem, zapewniając między innymi przenoszenie masy samochodu, a także niezbędną w czasie jazdy amortyzację, dlatego też tak ważne jest właściwe zachowanie maksymalnie dużej ich przyczepności w stosunku do nawierzchni. Wówczas kierowca jest w stanie zapanować nad pojazdem, który dzięki odpowiedniemu przyleganiu, minimalizuje ryzyko wystąpienia różnego rodzaju poślizgów i kolizji.

Co ważne, opony powinniśmy wybierać w zależności od pojazdu oraz czynników zewnętrznych, takich jak chociażby warunki atmosferyczne.

Codzienne manewry, takie jak hamowanie, skręcanie, czy też przyspieszanie zależą nie tylko od rodzaju powierzchni, aktualnej prędkości samochodu, ale również od typu opony. Niebagatelne znaczenie ma również to, czy opona jest przystosowana do panujących warunków atmosferycznych – czy jest oponą letnią, zimową, czy też całoroczną.

Ponadto, znajdujące się w aucie systemy ABS i inne, nie będą działać poprawnie i co najważniejsze skutecznie, jeżeli opony nie będą w dobrej kondycji. Wbrew pozorom, to właśnie opony są fundamentem, od którego zależy bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów, a także poprawne działanie wszelkich innych układów w samochodzie.

A co po zakupie opony?

Twój codzienny styl jazdy ma równie duży wpływ na bezpieczeństwo oraz kondycję opon. Powinieneś m.in. regularnie sprawdzać powietrze w oponie i panujące ciśnienie. Na każdej stacji znajdziesz kompresor z manometrem, dzięki któremu w razie potrzeby możesz również dopompować koło.

Zbliża się sezon letni. Zanim wybierzesz opony, np. w sklepie z oponami online, dowiedz się na ich temat jak najwięcej – sprawdź opinie, parametry, dopasuj je do swojego auta. Tylko w taki sposób zyskasz komfortową i bezpieczną jazdę.

 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. Kogifi


Komentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.