Dlaczego warto zabezpieczać dom przed kradzieżą?

22-11-2017, 15:24

Coraz większa grupa właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na zabezpieczenie swojego mienia poprzez systemy alarmowe, które chronią przed włamaniem. Przestają być one luksusem, a stają się wręcz standardem. Dlaczego warto zabezpieczyć dom przed kradzieżą? Przekonajmy się.

Systemy zabezpieczające ochronią Twoje mienie

Łupem włamywaczy pada gotówka, a także łatwe do zbycia przedmioty wartościowe (zegarki, biżuteria, elektronika). W niektórych przypadkach może się zdarzyć, że skradziony zostanie również nasz samochód. Systemy alarmowe i monitoring zwiększają bezpieczeństwo i skutecznie odstraszają większość włamywaczy. Nie ma zabezpieczeń nie do złamania dla prawdziwych "profesjonalistów" w tym fachu. Jednak wydłużają czas, który jest niezbędny do przedarcia się do domu. Chroniące nasz dom różnego typu systemy są polecane nawet przez policję, która wskazuje, że nie tylko mogą one odstraszać niepożądanych gości, gdy pojawią się na naszym progu, ale również skutecznie zniechęcić ich do podjęcia działań.

Decydując się na monitoring, czy zainstalowanie w domu alarmu, chronisz zarówno swoje pieniądze i kosztowności, jak i rodzinę. Myśl o bliskich jest często decydującym motywatorem do zainwestowania w systemy zabezpieczające.

Jak zabezpieczają się Polacy?

Najlepszym rozwiązaniem dla ochrony domu będzie instalacja monitoringu. Systemy monitoringu są wybierane do domów coraz częściej. Przestały być one tak dużym kosztem, jak do niedawna. A ochrona, którą ze sobą niosą, jest nieporównywalna. Monitoring umożliwia nam obserwować obraz z kamer, ale również go odtwarzać. Dzięki czemu mamy możliwość skontrolujemy dzieci bawiące się na podwórku, sprawdzimy otoczenie - czy nie kręcą się w nim jacyś podejrzani ludzie. Współczesna technologia oferuje nam jednak znacznie więcej. Obraz z kamer domowego monitoringu, możemy sprawdzać w czasie rzeczywistym na swoim smartfonie, czy komputerze, nawet jeśli znajdujemy się poza domem.

Systemy alarmowe

Coraz popularniejsze stają się również systemy alarmowe. Ich ceny spadają, a technologie w nich stosowane znacznie się rozwinęły. Alarmy dają użytkownikom coraz więcej możliwości, ale korzystanie z nich jest proste i nie wymaga wiedzy technicznej.

Przeciętny system alarmowy, który jest instalowany obecnie w większości domów, składa się z centrali, syreny, czujki na wejścia i okna. System alarmowy może być połączony z usługami firmy ochroniarskiej, która w razie pojawienia się alarmu, przyjedzie na miejsce.

Podobnie, jak w przypadku monitoringu, również systemy alarmowe umożliwiają zarządzanie bezpieczeństwem domu przez internet. Co jest bardzo dużym ułatwieniem zwłaszcza dla tych osób, które często podróżują.

Czujki alarmowe

Niezbędnym elementem systemu alarmowego są czujki. Oprócz standardowych czujek magnetycznych na drzwi i okna, w swoim domu możemy zainstalować również inne, które pomogą go zabezpieczyć przed włamywaczem.

Policja przestrzega przed włamaniami na tzw. śpiocha. Złodziej rozpyla substancję usypiającą i wkracza do domu, którego domownicy są pod wpływem specjalnego gazu. Ochrona przed tym rodzajem włamania jeszcze do niedawna wydawała się niemożliwa. Producenci zabezpieczeń domu stworzyli jednak czujkę substancji usypiających, która zaalarmuje domowników, jak i okolicę, gdy wykryje nawet niewielką ilość niepożądanego związku. Jej zakup nie jest dużym obciążeniem dla rodziny (200 zł), a z pewnością znacznie podniesie poziom jej bezpieczeństwa.

Jeśli swój dom chcemy chronić nie tylko przed kradzieżą, ale również zalaniem lub pożarem, możemy do systemy alarmowego podłączyć czujki dymu i zalania. Koszt zakupienia obu czujek nie powinien przekroczyć 200 zł.

Policja ostrzega

Wskazówką dla podniesienia bezpieczeństwa w domu, mogą być również apele policji. Upomina ona o:

- pozostawianiu kosztowności w bankach,
- nieafiszowaniu się bogactwem,
- dbaniu o dobre stosunki sąsiedzkie,
- zwracaniu uwagi na ludzi, którzy kręcą się wokół domu.

Unikajmy również pozostawiania kluczy w oczywistych miejscach i niewieszaniu ich na szyjach naszych dzieci.

Artykuł poleca firma Protegram, zajmująca się sprzedażą systemów alarmowych w Poznaniu oraz całej Wielkopolsce.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. e-filefot. Media 3.0fot. PR-imofot. Chce.toRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.