Dlaczego warto wypożyczać koncentrator tlenu?

05-04-2018, 08:02

Tlenoterapia to jedna z podstawowych technik stosowanych w leczeniu niektórych schorzeń płuc, zwłaszcza takich jak przewlekła, choroba obturacyjna czy nowotwór. Zasada działania polega na długotrwałym podawaniu pacjentowi czystego tlenu, dzięki czemu poprawia się natlenienie organizmu, jego wydolność oraz samopoczucie chorego. Jednak tradycyjne rozwiązania, takie jak butle ze sprężonym tlenem, są mało wygodne i mogą nieść zagrożenie wybuchem. Wygodną alternatywą są koncentratory tlenu.

koncentrator tlenu

Czym są koncentratory tlenu?

Koncentratory tlenu to urządzenia, które pobierają tlen z powierza i produkują go w oczyszczonej, skoncentrowanej formie (tlen medyczny). Urządzenia te działają na zasadzie sit molekularnych, które przepuszczają tylko cząsteczki zawartego w powietrzu tlenu, zaś zatrzymują inne gazy, głównie azot. Koncentratory najczęściej zasilane są prądem z sieci elektrycznej, choć można zaopatrzyć się również w niewielkie modele zasilane z gniazda zapalniczki samochodu lub specjalnych baterii. Urządzenia zasilane z sieci ważą około 20 kg, mają mobilne kółka, są dużo trwalsze i około 5 razy tańsze od urządzeń przenośnych na baterie, których powinniśmy używać tylko poza domem. Koncentratory są rozwiązaniem nie tylko bezpieczniejszym, ale także tańszym od butli ze sprężonym tlenem. Użytkowanie gazu z butli jest w dłuższym przedziale czasu droższe i wymaga nie tylko wynajmu butli, ale też regularnego jej uzupełniania dobrej jakości tlenem.

 

Wygodne wypożyczanie koncentratorów

Koncentrator można kupić lub wynająć od firmy zajmującej się wypożyczaniem sprzętu medycznego. To pierwsze rozwiązanie jest wygodne, wymaga jednak wyłożenia wysokiej kwoty na zakup, a później niesie za sobą konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z materiałami eksploatacyjnymi oraz regularnymi serwisami. W razie awarii urządzenia użytkownik pozostaje bez źródła tlenu, co może stanowić zagrożenie dla jego zdrowia i życia. W przypadku wynajmu to użytkownik nie jest właścicielem sprzętu, a firma wynajmująca i to na niej spoczywa obowiązek zapewnienia regularnych przeglądów urządzenia i pełnych usług serwisowych, a w razie awarii dostarcza nowy sprzęt, dzięki czemu nie dochodzi do przerw w tlenoterapii. Jest to rozwiązanie szczególnie wygodne dla starszych osób, które nie muszą wówczas martwić się o samodzielne załatwianie wszystkich spraw związanych z eksploatacją urządzenia. W niektórych miejscach, jak np. na www.koncentratory-tlenu-wypozyczalnia.pl, można wypożyczany sprzęt po pewnym czasie wykupić i stać się jego właścicielem. Firma, poza wynajmem koncentratorów tlenu oferuje sprzedaż nowych i używanych modeli oraz pełny zestaw usług serwisowych dla właścicieli koncentratorów tlenu.

 

Kiedy warto sięgnąć po koncentrator tlenu?

Koncentratory tlenu stosowane są między innymi w łagodzeniu objawów przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, która jest coraz częściej występującym schorzeniem płuc, stwarzającym poważne zagrożenie dla życia osób nią dotkniętych. Chorzy powinni przez co najmniej 12 godzin na dobę wdychać oczyszczony tlen, by uzyskać zauważalną poprawę stanu zdrowia. Dlatego, gdy nie ma możliwości szybkiego uzyskania sprzętu do natlenienia organizmu z publicznej służby zdrowia, najwygodniej będzie wypożyczyć koncentrator tlenu. Wypożyczalnia to także dobre rozwiązanie dla tyh osób, których własny sprzęt uległ uszkodzeniu.

 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. Photo-Mixfot. Renault


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
« Marzec 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: