Dlaczego warto wybierać segmentową bramę garażową?

15-01-2019, 07:28

Chcąc wybudować garaż, koniecznie musimy już na samym początku rozejrzeć się za bramą garażową. Każdy rodzaj może różnić się przede wszystkim budową i wyglądem, dlatego też trzeba przyjrzeć się i ocenić, który rodzaj będzie bardziej dostosowany do naszych potrzeb i możliwości. W dalszej części tego artykułu dowiesz się, czym wyróżniają się segmentowe bramy garażowe, gdzie można je zakupić oraz jakie korzyści dają.

mat partnera

Gdzie zamawiać segmentowe bramy garażowe?

Kiedy bliżej przyjrzymy się poniższym zaletą tych bram garażowych, zdamy sobie sprawę, że mogą one być dla nas strzałem w dziesiątkę. Jednym z producentów segmentowych bram garażowych jest znany polski producent gerda.pl. Warto się z nimi skontaktować, gdy zdecydujemy się na taki model.

Zalety segmentowych bram garażowych

Popularność bram tego typu polega przede wszystkim na tym, że można wybierać pomiędzy dwoma rodzajami. Po pierwsze między bramami, które otwierane są od góry lub też tymi otwieranymi z boku. Oba sposoby otwierania mogą być z powodzeniem wybierane nawet wtedy, gdy nie mamy zbyt wiele miejsca przed garażem. Do takich sytuacji dochodzi głównie przy krótkim podjeździe lub gdy wyjazd z garażu znajduje się bardzo blisko drogi.

Poza tym trzeba podkreślić, że bardzo ważną zaletą bram segmentowych jest również znakomita szczelność. Jeśli wcześniej posiadaliśmy garaż z bramą uchylną, to bardzo szybko dostrzeżemy różnicę. Segmentowa brama doskonale sprawdza się zatem, kiedy chcemy zamontować w garażu ogrzewanie lub po prostu, gdy garaż jest częścią domu.

Bramy segmentowe — jaki materiał?

Bramy segmentowe najczęściej produkowane są z blachy stalowej lub też z aluminiowej. Poza tym można spotkać również modele wykonane z drewna, czy też z blachy miedzianej oraz aluminiowej, które następnie muszą zostać jeszcze dodatkowo pokryte brązem oraz miedzią. Niezależnie od materiału możliwe staje się zamontowanie dodatkowego ocieplenia bramy. Dzięki temu ciepło nie będzie uciekać z domu i zwiększy się szczelność. Dotyczy to oczywiście garaży połączonych z domem, jeśli garaż jest wolnostojący, to raczej nie ma potrzeby, aby inwestować w dodatkowe ocieplanie.

Napęd bram segmentowych

Właściwie każdy rodzaj, a nawet konkretny model bramy może posiadać inny napęd. Najczęściej jednak wybór pada na zamki ryglujące, które można otworzyć przy pomocy klucza. Dodatkowo większość producentów montuje uchwyty w miejscach, które są najbardziej dostępne, aby otwieranie stało się łatwe i szybkie. Warto zwrócić uwagę również na to, że bramy segmentowe w garażach zostały tak zaprojektowane, aby nawet dziecko, czy osoba starsza z mniejszą ilością siły mogła poradzić sobie z otwarciem garażu przy pomocy uchwytu.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag eactivetag bramy segmentowetag bramy
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: